• Sklep
  • Odbierz prezent
unimot rekomendacja

Analitycy DM BOŚ obniżyli długoterminową rekomendację dla spółki Unimot do Trzymaj i krótkoterminową do Niedoważaj. Wycena jednej akcji spółki została ustalona na poziomie 27,50 PLN. Dziś na otwarciu cena wynosiła 23,40 PLN, podczas gdy w momencie wydania rekomendacji (30 stycznia) było to 25,70 PLN.

 

„Obniżamy nasze prognozy dla Spółki w oczekiwaniu wyższych kosztów operacyjnych. Aktualizujemy projekcje wyników finansowych dla Unimotu. Podtrzymujemy oczekiwania podobnego do 2017 roku poziomu premii lądowych dla oleju napędowego w Polsce w 2018 i w dalszym ciągu oczekujemy w br. podobnych do ubiegłorocznych wolumenów sprzedaży oleju napędowego. Jednocześnie spodziewamy się jednak, że logistyka, magazynowanie oleju napędowego oraz wymogi dotyczące biokomponentów w 2018 roku spowodują wzrost kosztów operacyjnych, które szacujemy rocznie na ok. 10 mln zł, co obniża naszą prognozę EBITDA w 2018 roku z 50 mln zł do 40 mln zł. Oczekujemy EBITDA na podobnym poziomie w 2018 w przypadku innych produktów.” – czytamy w raporcie DM BOŚ.

 

Unimot poda swoje wyniki finansowe za IV kwartał 21 marca. Analitycy domu maklerskiego spodziewają się, że będą one znacząco słabsze niż rok wcześniej.

W raporcie, jako jeden z kluczowych czynników ryzyka podano większą konkurecję pod względem marż ze strony PKB Orlen i Lotosu. Negatywne mogą okazać się również znaczące wzrosty cen ropy naftowej.

 

Unimot

unimot

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk