• Odbierz prezent
rekomendacja lpp

Analitycy DM BOŚ obniżyli długoterminową rekomendację do Trzymaj, a krótkoterminową do Niedoważaj dla spółki odzieżowej LPP. Wycena jednej akcji została ustalona na poziomie 9355,00 PLN. Wczoraj na zamknięciu jedna akcji spółki kosztowała 9545,00 PLN. To mniej niż w dniu wydania rekomendacji (31 stycznia), gdy cena kształtowała się na poziomie  9850,00 PLN.

 

„Obniżamy nasze rekomendacje: długoterminową fundamentalną do Trzymaj (poprzednio Kupuj) i krótkoterminową relatywną do Niedoważaj (poprzednio Przeważaj). Od wydania naszej rekomendacji Kupuj w lipcu 2017 roku kurs akcji Spółki wzrósł o 42% nie pozostawiając potencjału wzrostu. Pozycja gotówkowa netto na koniec roku może okazać się niższa, niż założyliśmy poprzednio. Spółka jest notowana z niewielką premią względem Inditeksu.” – czytamy w raporcie DM BOŚ.

 

LPP opublikuje swoje wyniki finansowe za IV kwartał ubiegłego roku 14 marca. Prawdopodobnie w lutym poznamy już jednak wstępne wyniki i mogą one mieć istotny wpływ na dalsze perspektywy notowań spółki.

 

LPP

lpp

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk