• Odbierz prezent
idea bank rekomendacja

Analitycy DM BOŚ obniżyli długoterminową rekomendację dla Idea Banku do Trzymaj (wcześniej Kupuj) i krótkoterminową do Niedoważaj. Zdecydowanie w dół poszła także wycena jednej akcji spółki – z 32,20 PLN do 20,60 PLN. Cena z dzisiejszego otwarcia to 19,30 PLN.

 

„Obniżamy długoterminową rekomendację fundamentalną do Trzymaj (poprzednio Kupuj), ponieważ po korekcie naszej 12-miesięcznej wyceny oceniamy walory Idea Banku jako wycenione właściwie.” – czytamy w raporcie DM BOŚ.

„Sceptycznie podchodzimy do kwestii, czy Spółce uda się dotrzymać obietnicy i wypłacić w br. dywidendę. W konsekwencji dyskonto, z jakim walory Idea Banku są notowane względem innych banków, wydaje się nam uzasadnione.” – dodają analitycy domu maklerskiego.

W raporcie poinformowano również, że spółka Idea Bank została wycofana z miesięcznego raportu DM BOŚ, zawierającego spółki, które mogą zachowywać się lepiej od rynku.

 

Idea Bank

idea bank

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk