• Odbierz prezent
enelmed rekomendacja

Analitycy DM BOŚ obniżyli długoterminową rekomendację dla akcji spółki Enel-Med. Do Trzymaj, a krótkoterminową do Niedoważaj. Wycena w perspektywie 12 miesięcy spadła z 13,90 PLN do 11,80 PLN. Dziś na otwarciu za akcję spółki płacimy 10,60 PLN.

 

„Obniżamy rekomendacje dla walorów Enel-Medu: długoterminową fundamentalną do Trzymaj (poprzednio Kupuj) i krótkoterminową relatywną do Niedoważaj (poprzednio Neutralnie). W dłuższej perspektywie strategia Spółki opierająca się na uruchamianiu nowych centrów medycznych, w tym specjalistycznych, oraz koncentracji na segmencie FFS w połączeniu z wprowadzeniem usług telemedycznych i e-commerce powinna być korzystna.” – czytamy w raporcie DM BOŚ.

 

Enel-Med 25 kwietnia opublikuje swoje wyniki finansowe za IV kwartał ubiegłego roku. Analitycy DM BOŚ wskazują, że mogą one rozczarować. Zdaniem specjalistów z domu maklerskiego, będą one gorsze od zeszłorocznych ze względu na wysoką bazę, wyższe koszty poddostawców i zmiany w strukturze Grupy.

 

Enel-Med

enelmed

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk