• Odbierz prezent
11 bit studios rekomendacja

DM BOŚ utrzymał długoterminową rekomendację Kupuj i krótkoterminową Przeważaj dla akcji spółki gamingowej 11 bit studios. Podnieśli przy tym wycenę 1 akcji spółki z 377,00 zł do 480,00 zł. Wczoraj na zamknięcie za akcję spółki płaciliśmy już 515,00 zł, a podczas tej jednej sesji cena wzrosła o 16,78%. W momencie wydania rekomendacji (7 maja) cena wynosiła 374,50 zł.

 

„Zważywszy na bieżącą 28% lukę wycenową i 35% dyskonto względem porównywalnych podmiotów (przy średnim EPS na 2018-20 P/E Spółki rzędu 15,9x w porównaniu z 24,6x w przypadku innych spółek) podtrzymujemy nasze rekomendacje: długoterminową fundamentalną Kupuj i krótkoterminową relatywną Przeważaj.” – czytamy w raporcie.

 

Analitycy DM BOŚ podnieśli swoje prognozy dotyczące sprzedaży wypuszczonej pod koniec kwietnia na rynek gry Frostpunk. Szacują, że w ciągu 2 tygodni od debiutu liczba sprzedanych kopii przekroczyła 600 tys., co oznacza, że jest wyższa od oczekiwanej przez nich sprzedaży w całym II kwartale. Prognozy wolumeny sprzedaży dla lat 2018 i 2019 zostały podniesione odpowiednio z 960 tys. do 1,5 mln i z 780 tys. do 1,2 mln. Obniżona została za to prognoza średniego przychodu netto za 1 egzemplarz (z 60 zł do 48 zł) w związku z zaskakująco dużym udziałem sprzedaży w Chinach i Rosji, gdzie ceny gry są niższe.

Analitycy DM BOŚ podwyższyli prognozy finansowe dla spółki. 11 bit studios ma osiągnąć wynik netto na poziomie 60,6 mln zł w 2018 roku (poprzednia prognoza: 48,2 mln zł) i 48,7 mln zł w 2019 roku (29,6 mln). Analitycy liczą, że od 2019 roku spółka zacznie wypłacać dywidendę na poziomie 80% zysku netto z poprzedniego roku. Stopa dywidendy za 2018 rok może ich zdaniem wynieść 6%.

 

11 bit studios

11 bit studios

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV jest większy niż obecna cena rynkowa) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną.
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

 

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji przesłanej mediom 15 maja 2018.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk