• Odbierz prezent
rekomendacja 11 bit studios

Analitycy DM BOŚ dokonali aktualizacji wyceny akcji spółki 11 bit studios w związku z przesunięciem premiery gry Frostpunk. Nie zmienili jednak rekomendacji dla spółki.

 

DM BOŚ wciąż rekomenduje Kupuj w długim terminie i Przeważaj w krótkim terminie. W stosunku do poprzedniego raportu obniżono jednak o 11% wycenę akcji, która wynosi obecnie 231,00 PLN. Przy cenie z wczorajszego zamknięcia sesji (176,80 PLN) daje to potencjał do wzrostu na poziomie niespełna 31%.

 

„W związku z przesunięciem premiery Frostpunka na I kw. 2018 roku dokonaliśmy pewnych korekt w naszym modelu wyceny. Przede wszystkim zmieniliśmy prognozy wyników finansowych Spółki na lata 2017-2019. Założyliśmy, że najbardziej prawdopodobną datą premiery Frostpunka wydaje się luty/marzec przyszłego roku, co implikuje, że 4 pierwsze najbardziej zyskowne kwartały po wejściu gry na rynek przypadną w 2018 roku (poprzednio były rozłożone na 2017 i 2018). W efekcie nasza prognoza zysku netto na 2018 rok rośnie do 36,3 mln zł (poprzednio 29,5 mln zł). Ponadto skorygowaliśmy założenie co do częstotliwości wydawania gier przez 11 bit studios i zakładamy, że Spółka będzie wydawać jedną nową grę co 2 lata, a nie co rok. Zatem premiera Project 8 powinna mieć miejsce w 2020 roku (wcześniej zakładaliśmy 2019). Podtrzymujemy natomiast prognozę wolumenu sprzedaży Frostpunka w ciągu 12 miesięcy w wysokości 750 tysięcy sztuk w wersji PC i 250 tysięcy sztuk w wersji na konsole. Zmieniamy założenie co do daty premiery konsolowej wersji Frostpunka na III kw. 2018 roku (poprzednio I kwartał). Podwyższyliśmy także prognozę kosztów produkcji Frostpunka do 7 mln zł (wcześniej 5 mln zł).” – czytamy w raporcie DM BOŚ.

 

11 bit studios

11 bit studios

 

SYSTEM REKOMENDACYJNY DM BOŚ

  • Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu [procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową] powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Sprzedaj – fundamentalnie przewartościowana (12M EFV
  • Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.
  • Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk