• Odbierz prezent
DM BDM podwyższył rekomendację Grupy Kęty do "akumuluj"

DM BDM podwyższył w raporcie z 21 listopada rekomendację dla Grupy Kęty do "akumuluj" z "redukuj" poprzednio, podnosząc cenę docelową akcji spółki do 343,8 zł z 340,5 zł wcześniej.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Raport został przygotowany przy kursie 319,5 zł.

Kęty pokazały lepsze od oczekiwań DM BDM wyniki za drugi i trzeci kwartał 2018 roku i - w ocenie analityków - przebicie przez spółkę całorocznej prognozy zarządu nie powinno stanowić problemu. Jednocześnie, autorzy raportu oceniają, że podniesienie prognozy jest mało realistyczne.

 

W raporcie oceniono, że mimo spowalniającej koniunktury, spółka powinna utrzymać dodatnią dynamikę EBITDA w kolejnych kwartałach (m.in. dzięki stopniowemu zwiększaniu mocy produkcyjnych – najpierw w segmencie wyrobów wyciskanych, później także segmencie opakowań giętkich i segmencie systemów aluminiowych).

 

W ocenie analityków DM BDM, po ostatniej korekcie kursu spółka jest "dość racjonalnie" wyceniana według wskaźników na lata 2018-19: cena do zysku na poziomie 12 oraz EV/EBITDA na poziomie 8.

 

Autorem raportu, który został rozpowszechniony 21 listopada o godzinie 13:25, jest Krzysztof Pado.

 

Depesza jest skrótem rekomendacji DM BDM. Jest on dostępny na stronie www.bdm.pl.

Notowania: Grupa Kety SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:KTY/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk