• Odbierz prezent
polityka monetarna
Z artykułu dowiesz się:

- Co mówi nam polityka monetarna

Wielu inwestorów rynku walutowego ma tendencje do ignorowania tego, co dla profesjonalistów jest najważniejsze – polityki monetarnej, która ma ogromne znaczenie w długoterminowej analizie nie tylko walut, ale w zasadzie każdego instrumentu finansowego, notowanego na rynkach finansowych. Dlaczego warto przełamać się i śledzić coś, co raczej nie przyniesie szybkich rezultatów? Przedstawię kilka powodów.

 

1. Szersze zrozumienie ekonomii

Podstawowym błędem, popełnianym przez nowicjusza, jest pewnego rodzaju ograniczenie – każdy bowiem myśli, że wystarczy mieć przed sobą kalendarz makro i nie trzeba się niczym martwić. Przecież wystarczy analiza techniczna i odpowiedni alert, na temat potencjalnie większej zmienności, w momencie publikacji danych makro. Nic bardziej mylnego. Kalendarz na pewno pomaga w zorientowaniu się w sytuacji rynkowej, ale wcale nie sprawia, że inwestor nagle zaczyna rozumieć świat ekonomii.

Ekonomii co prawda można uczyć się z książek, jednak i to nie powinno być końcowym celem. Ma nim być praktyczna umiejętność interpretacji różnego rodzaju zdarzeń, przeprowadzenie odpowiedniego wnioskowania, a następnie świadomy handel, uwzględniający różnego rodzaju możliwości i zagrożenia makroekonomicznego rozwoju sytuacji. A co ma to wszystko wspólnego ze śledzeniem polityki monetarnej? Otóż to właśnie banki centralne najczęściej korzystają z wiedzy makroekonomicznej w praktyce. Obserwując ich poczynania, słuchając przemówień czy czytając raporty, można zrozumieć głębszy sens działania ekonomii, a zwłaszcza rynków finansowych. To powinno być celem każdego, kto myśli poważnie o inwestowaniu.

 

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Paweł Buchała

Project Manger projektu TradingDot  Zwolennik łączenia analizy Price Action z informacjami makroekonomicznymi.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk