• Odbierz prezent
Dlaczego nie przeczytasz negatywnych komentarzy o brokerze

Wybór brokera jest niezwykle trudnym procesem. Nie wystarcza zareagować na przekaz marketingowy domu maklerskiego, ale trzeba go przede wszystkim dokładnie zweryfikować. Są jednak sytuacje, które powodują, że odpowiednia weryfikacja jest praktycznie niemożliwa. Dodatkowo brokerzy nawet na polskim podwórku wykorzystują czarny PR albo sami tworzą opinie rzekomo stworzone przez swoich klientów. Jeżeli do tego dorzucimy zastraszanie portali, które opublikowały negatywny tekst o brokerze lub oferowanie zapłaty za usunięcie komentarza to sytuacja robi się naprawdę poważna. W tym artykule opiszemy przykład w jaki sposób i dlaczego zniknął negatywny artykuł o brokerze FxGiants, a także zaprezentujemy przykład czarnego PRu realizowanego przez jednego z polskich domów maklerskich. Oczywiście w sieci po tym występku nie ma już śladu. Całe szczęście w internecie nic nie ginie.

Usunięty artykuł na portalu FXMAG.PL

20 lutego 2019 roku o godzinie 11:17 opublikowaliśmy artykuł „Łowcy frajerów powracają! FXGiants, dźwignia 1000:1 i bonusy na słuchawce. Posłuchaj nagrania”. W tej publikacji opisaliśmy działania brokera polegające na nielegalnym oferowaniu polskiemu klientowi rachunku maklerskiego omijającego regulacje ESMA. Oprócz horrendalnie wysokiej dźwigni finansowej, konsultant brokera FXGiants zaoferował dodatkowe bonusy zachęcające do wpłaty środków. Wszystko poparte zostały nagraną rozmową z konsultantem brokera, który jest powiązany z brokerem IronFx. O tym brokerze pisaliśmy już niejednokrotnie. Sprawa jednak ma zdecydowanie głębszy charakter. Do naszej redakcji przed publikacją artykułu zgłosił się Project Manager portalu internetowego z dowodami pokazującymi, że oprócz łamania prawa poprzez oferowanie wyższej dźwigni, broker ten zalega z płatnościami za zrealizowane usługi marketingowe.

Warunek zapłaty- usunięcie artykułu

Z dostarczonych do redakcji FXMAG

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Paweł Augustyn

Współzałożyciel oraz redaktor magazynu FXMAG. Współtwórca projektu TradingDot. Wiceprezes zarządu InField Group oraz członek zarządu FXMAG. Absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Od 2007 r. aktywny inwestor na rynkach finansowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk