• Odbierz prezent
Dlaczego kurs funta GBP do jena JPY będzie spadał? Powody - TOP 3. Wykres tygodnia na FOREX

W zasadzie więcej tu argumentów fundamentalnych, niż technicznych, ale po kolei. Funt ma słabą passę, na co wpływ mają:

1. słabe dane makro,

2. zapowiedzi cięcia stóp przez Bank Anglii, oraz

3. niejasność wokół Brexitu potęgowana procesem wyboru szefa Partii Konserwatywnej, oraz nowego premiera.

To nie zmieni się do momentu,

kiedy nie poznamy jego nazwiska (22 lipca), choć kluczowe będzie tzw. exposee nowego premiera. Z kolei w przypadku jena nie zapominajmy o jego korelacji z rynkami akcji i generalnie poziomem globalnego ryzyka. Tymczasem nie jest wcale pewne, czy FED dokona asekuracyjnego cięcia stóp w końcu lipca na co „wszyscy” liczą, a Chińczycy zaczną rzeczowo rozmawiać z Amerykanami nt. umowy handlowej. To może dać preteksty do ponownego wzrostu awersji do ryzyka, co sumarycznie może dobrze wpisać się w scenariusz spadku dla kursu funta do jena GBPJPY.

Wykres kursu funta do jena GBP/JPY na interwale dziennym
Wykres kursu funta do jena GBP/JPY na interwale dziennym


Na wykresie tej pary widać, że odbicie w ostatniej dekadzie czerwca było „kulawe”, a w pierwszych dniach lipca podaż przypomniała o tym, jaki jest długoterminowy trend. Na dziennych wskaźnikach widać ponowne „połamanie” w stronę scenariusza spadkowego.

Nota prawna

 

Notowania: GBPJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPJPY/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk