• Odbierz prezent
Dlaczego Brytyjczycy chcą wyjść z UE [WIDEO]
Z artykułu dowiesz się:

- dlaczego Brytyjczycy chcą wyjść z UE

Już za kilka dni dojdzie do rozstrzygnięcie prawdopodobnie najważniejszej kwestii dla globalnych rynków finansowych - 23 czerwca odbędzie się brytyjskie referendum w sprawie Brexitu.

Większość traderów jest świadoma tego jakie zagrożenia dla rynków związane są z wynikami referendum. Już od kilku tygodni na rynkach finansowych obserwujemy podwyższoną zmienność i obniżenie płynności. W samym dniu referendum, a zwłaszcza w okresie ogłaszania wyników ta zmienność będzie największa. Reakcja na ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii z UE może być natychmiastowa, a Model Bloomberg Intelligence zakłada, że skala deprecjacji funta brytyjskiego na szerokim rynku może osiągnąć nawet 10% (sprawdź raport HFT Brokers: BREXIT to warto wiedzieć).

 

W Wielkiej Brytanii prowadzone są kampanie Rządu na rzecz pozostania Wielkiej Brytanii w unii Europejskiej. Premier stara się uświadomić Brytyjczykom zagrożenia związane z opuszczeniem Unii. Co więc skłania tak dużą część brytyjskich obywateli do głosowania za Brexitem?

Poniższy film pokazuje argumenty jakie w debacie o Brexicie stawiają jego zwolennicy:

"To jest najważniejsza decyzja, jaką podejmiemy w wyborach w ciągu całego naszego życia. (...) Tym razem nie możesz zmienić decyzji. Tym razem to jest na zawsze."

 

 

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk