• Odbierz prezent
Dlaczego akcje CD Projekt zanurkowały? [notowania indeksów giełdowych]
Z artykułu dowiesz się:

  • dlaczego akcje CD Project zanurkowały,
  • o notowaniach indeksów giełdowych.

Podczas dzisiejszej sesji w Europie mogliśmy obserwować kontynuację korekty spadkowej, niektóre spośród indeksów giełdowych na Starym Kontynencie zakończyły handel pod kreską, a inne w rejonach piątkowego zamknięcia, zmienność nie była jednak duża. W poniedziałek nie poznaliśmy żadnych kluczowych danych makro, które mogłyby się przełożyć na większe ruchy. Ostatecznie niemiecki indeks giełdowy zamknął dzień 0,17% niżej, z kolei francuski CAC40 stracił 0,64%, a i londyński FTSE100 dodał 0,11%. W przypadku Wielkiej Brytanii, dziś warto zwrócić uwagę na doniesienia w sprawie Brexitu. Funt brytyjski mocno tracił dziś z powodu braku postępów w rozmowach pomiędzy UK, a UE.

Premier Boris Johnson powiedział dziś, że nie zamierza rezygnować z negocjacji dotyczących umowy handlowej z Unią Europejską. Ostateczny termin na porozumienia ustalony jest na koniec roku, zostało więc niewiele czasu, przez co każde doniesienia dotyczące rozmów mogą wywoływać podwyższoną zmienność na kursie funta, jak i na brytyjskim indeksie giełdowym. Szczyt Unii Europejskiej zaplanowany jest na czwartek i piątek.

Jeśli chodzi z kolei o GPW, dziś uwaga inwestorów była skupiona na CD Projekt.Początek sesji na spółce przyniósł solidne wzrosty, które jednak zostały później wymazane, mówiło się nawet o chwilowym flach crashu, podczas którego notowania zanurkowały ponad 50 zł, chwilę po tym jak doszło do ustanowienia nowych rekordów. Ostatecznie CDR zamknął dzień wynikiem na poziomie -3,77%. Pomimo sporych spadków na CD Projekcie, cały indeks dwudziestu największych spółek zamknął się 0,5% na plusie. Bardzo dobrze w poniedziałek poradził sobie Lotos, który zamknął się 5,5% wyżej, z kolei PZU dodał 3,5%, a PKN Orlen odnotował +3%. Patrząc z kolei na rynek amerykański, widać mieszane nastroje. Indeks Dow Jones znajduje się niemal 0,5%pod kreską, podczas gdy S&P 500 traci 0,17%, a Nasdaq dodaje 0,4% i znajduje się na najwyższych poziomach w historii. Niewielkie wzrosty notuje także Russel, który także ustanowił dziś nowe historyczne maksima.


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk