• Odbierz prezent
Dla FW20 wyraźnie obniża się zmienność, wczorajszy dzienny zakres wahań wyniósł 25 pkt

Po wtorkowym, wzrostowym odbiciu, ostatnie dwie sesje nie dostarczają już zbyt wielu emocji. Dla FW20 wyraźnie obniża się zmienność, wczorajszy dzienny zakres wahań wyniósł raptem 25 pkt, zamknięcie różniło się od kursu odniesienia raptem o 6 pkt.

Kurs instrumentu pozostaje blisko przebiegu średniej 15 sesyjnej. Od początku tygodnia trwa proces rolowania otwartych pozycji, dziś wygasa seria czerwcowych serii instrumentów pochodnych. Technicznie notowania pozostają blisko strefy oporu zniesienia 61,8% z wcześniejszej fali spadkowej.

Na poziomie spółek indeksu bazowego zdecydowanie wyróżnia się krajowa energetyka, obecnie na fali pojawiających się informacji o możliwym wyodrębnieniu z nich aktywów wydobywczych, w które zostały „ubrane” w poprzednich latach. Sam sektor nie ma jednak znaczącego udziału w indeksie bazowym, aby nim mocniej szarpnąć. W odniesieniu do bieżących komunikatów największych spółek warto zwrócić uwagę na wczorajszy ze strony CDPROJEKT o kolejnym przesunięciu premiery najnowszej produkcji spółki – Cyberpunk 2077. Trudno oszacować jednoznaczną reakcję rynku, w pierwszej chwili może był o wydźwięku negatywnym, chociaż w dłuższym okresie nie zaburzy to istotnie prognozowanych przepływów pieniężnych na kolejne lata.

Na rynkach zagranicznych przebieg wczorajszej sesji był dość neutralny, zmiana notowań głównych kontraktów od wczorajszego popołudnia również jest niewielka. Cotygodniowy raport o nowych zasiłkach dla bezrobotnych w USA wykazał liczby wyższe od prognoz. W dzisiejszym kalendarium zwracamy przede wszystkim uwagę na krajowe odczyty o produkcji przemysłowej. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Dla FW20 wyraźnie obniża się zmienność, wczorajszy dzienny zakres wahań wyniósł 25 pkt - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk