• Odbierz prezent
Disney z wynikami kwartalnymi wyższymi od oczekiwań. Czy bajkowa spółka spełni marzenia akcjonariuszy?

7 listopada po zakończeniu sesji na amerykańskiej giełdzie, spółka The Walt Disney Company przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Okazały się one lepsze od prognoz analityków. Trwa oczekiwanie na uruchomienie platformy Disney+, z którą są wiązane duże nadzieje.

 

7 listopada po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku spółka Walt Disney opublikowała wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Przewyższyły one oczekiwania analityków z Wall Street. Przychody wyniosły 19,1 mld USD wobec oczekiwanych 19,04 mld USD. Osiągnięte przez spółkę przychody były też wyższe niż przed rokiem, kiedy wyniosły 14,3 mld USD. Zysk na akcję wyniósł 1,07 USD wobec oczekiwanych 95 centów. Zysk na akcję wypracowany w tym kwartale przez spółkę był niższy o 28% niż rok wcześniej, kiedy wyniósł 1,48 USD.

12 listopada ma zostać uruchomiona długo oczekiwana platforma streamingowa Disney+. Cena dostępu do tej usługi wyniesie 6,99 USD miesięcznie lub 69,99 USD rocznie. Platforma będzie czerpać treści m. in. z Disney, Pixar, Marvel, Stars Wars.

W wywiadzie dla portalu CBNC, CEO spółki – Bob Iger poinformował, że platforma jest gotowa do działania po uprzednio przeprowadzonym teście w Holandii, który określił jako „całkiem udany”.

Osiągnięte przez spółkę wyniki podsumował następującymi słowami: „Nasze solidne wyniki w tym kwartale odzwierciedlają siłę naszych marek i biznesu. Spędziliśmy ostatnie kilka lat, całkowicie zmieniając The Walt Disney Company, aby skupić zasoby i ogromną kreatywność w całej firmie na dostarczaniu niezwykłych doświadczeń konsumentom. Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem Disney+ 12 listopada.”

20 marca 2019 r. The Walt Disney Company nabyła Twenty-First Century Fox Inc, która została następnie przemianowana na TFCF Corporation. Spółka ta została nabyta za gotówkę i emisję akcji. Dodatkowo w ramach tej akwizycji The Walt Disney Company nabyła pakiet kontrolny w Hulu LLC.

Bob Iger stwierdził, że nie martwi się zbytnio innymi platformami, z którymi spółka będzie konkurować, takimi, jak Apple TV+, Peacock, HBO Max. Nie obawia się także takich graczy na tym rynku, jak Netflix i Amazon.

Inwestorzy ucieszyli się na wyniki spółki. W notowaniach posesyjnych kurs akcji Disney zyskuje nawet ponad 5%.

Czytaj także: Baśniowy sen Disney koszmarem dla Netflixa i HBO GO?

Disney chce namieszać na rynku płatnych platform streamingowych i na listopad zapowiedział start Disney+ - swój własny projekt, gdzie zgromadzi, zabierając z innych platform, wszystkie materiały stworzone pod logiem Disneya, Pixara, Gwiezdnych Wojen i Uniwersum Marvela. O sile marki przypomniały ost.. Czytaj
Baśniowy sen Disney koszmarem dla Netflixa i HBO GO?

Notowania: WALT DISNEY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/DIS/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk