• Odbierz prezent
Disney przedstawia wyniki finansowe za I kwartał 2021 r. Zysk w górę, ale akcje w dół
fot. freepik.com

13 maja spółka Disney opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2021 r. Przychody były nieco niższe niż przed rokiem, wzrósł natomiast zysk netto. Najważniejsza dla inwestorów była jednak liczba abonentów platformy Disney+, która okazała się niższa od oczekiwań.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

13 maja w czwartek po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku Disney opublikował wyniki kwartalne. W I kwartale przychody wyniosły 15,61 mld USD wobec 18,03 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi spadek o 13% rdr. Uzyskane przychody okazały się nieco niższe od szacunków analityków z Wall Street na poziomie 15,87 mld USD. W I kwartale spółka wypracowała zysk netto w wysokości 912 mln USD w porównaniu do 468 mln USD przed rokiem. Zysk na akcję wyniósł 0,79 USD w porównaniu do 0,60 USD rok wcześniej. Znacznie przewyższył szacunki analityków, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 0,27 USD.

Jednak najważniejsza dla inwestorów była liczba abonentów platformy streamingowej Disney+. Spółka odnotowała 103,6 mln abonentów, podczas gdy spodziewano się 109 mln. Średni miesięczny przychód na użytkownika uległ obniżeniu o 29% rdr do poziomu 3,99 USD, co spółka przypisała uruchomieniu Disney+ Hotstar. Usługa ta przynosi mniejszy średni miesięczny przychód na użytkownika w porównaniu z tradycyjną platformą Disney+ na niektórych rynkach. Średni miesięczny przychód przypadający na użytkowników pozostałych platform – Hulu i ESPN natomiast lekko wzrósł.

Na koniec I kwartału łączna liczba użytkowników wszystkich platform Disneya wyniosła 159 mln. Usługi streamingowe stanowią obecnie najmocniejszy segment działalności firmy, która ucierpiała w wyniku pandemii.

Przychody z parków rozrywki spadły o 44% do poziomu 3,2 mld USD. Wiele z nich zostało zamkniętych, a pozostałe miały ograniczenia w ilości korzystających z nich osób. Pod koniec kwietnia Disney ponownie otworzył dwa parki w Kalifornii, co znajdzie odzwierciedlenie w wynikach kolejnego kwartału. Park rozrywki w Paryżu natomiast jest wciąż zamknięty.

Wyniki kwartalne Disneya nie wzbudziły entuzjazmu inwestorów. W notowaniach posesyjnych kurs akcji spółki spadł o ponad 3%.

Notowania: WALT DISNEY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/DIS/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk