• Odbierz prezent
Disney prezentuje wyniki za III kwartał 2021 r. Czy metaverse przekona inwestorów?
fot. Pixabay

W ostatnim czasie spółka Disney opublikowała wyniki kwartalne. Były one wyższe niż przed rokiem, jednak analitycy z Wall Street spodziewali się więcej. Spółka poinformowała o swych nowych planach.

 

10 listopada po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku spółka Walt Disney Company opublikowała wyniki kwartalne. W III kwartale przychody wyniosły 18,53 mld USD wobec 14,71 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 26% rdr. Okazały się one jednak nieco niższe od szacunków analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 18,79 mld USD. Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 160 mln USD wobec straty wynoszącej 710 mln USD rok wcześniej. Zysk na akcję wyniósł 0,37 USD. Okazał się on niższy od oczekiwań analityków na poziomie 0,51 USD.

Spółce przybyło 2,1 mln nowych abonentów platformy Disney+. Tym samym łączna ich liczba sięgnęła 118,1 mln, co było zgodne z szacunkami spółki. CEO Disney Company - Bob Chapek poinformował, że celem firmy jest osiągnięcie liczby abonentów na poziomie 230-260 mln do 2024 r.

Średni miesięczny przychód na użytkownika Disney+ okazał się o 9% niższy niż rok wcześniej i wyniósł 4,12 USD. Przyczynił się do tego wzrost liczby abonentów w krajach, w których ceny dostępu do platformy są niższe, szczególnie w Indiach i Indonezji.

Na koniec kwartału łącznie liczba użytkowników wszystkich platform (Disney+, ESPN+ i Hulu) wyniosła 179 mln.

Spółka odnotowała ożywienie w segmencie parków rozrywki. W drugiej połowie roku są one częściej odwiedzane przez konsumentów. Przychody z parków, hoteli i innych usług wzrosły o 26% do poziomu 5,45 mld USD. Wraz ze zniesieniem ograniczeń w podróżach, spółka spodziewa się napływu zagranicznych turystów.

Disney rozważa wejście w świat metaverse. Coraz więcej firm (w tym m. in. Facebook) jest zainteresowanych tworzeniem własnej rzeczywistości. Chapek stwierdził: „Wystarczy powiedzieć, że nasze dotychczasowe wysiłki są jedynie wstępem do czasu, kiedy będziemy w stanie łączyć fizyczny i cyfrowy świat jeszcze bliżej, co umożliwi opowiadanie historii bez granic w naszym własnym świecie metaverse Disneya.”

Wyniki finansowe spółki rozczarowały inwestorów. W notowaniach posesyjnych kurs akcji Disneya spadł o ponad 4%.

Notowania: WALT DISNEY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/DIS/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk