• Odbierz prezent
Disney prezentuje wyniki kwartalne. Jest lepiej niż w Netflixie!
fot. freepik.com <a href="https://www.freepik.com/vectors/cartoon-castle">Cartoon castle vector created by upklyak - www.freepik.com</a>

W ostatnim czasie spółka Walt Disney Company opublikowała wyniki kwartalne. Przewyższyły one oczekiwania analityków z Wall Street. Inwestorów w szczególności ucieszyła wyższa od oczekiwań liczba abonentów platformy Disney+.

 

11 maja w środę po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku poznaliśmy wyniki finansowe Disneya. W I kwartale 2022 r. przychody wyniosły 19,25 mld USD wobec 15,61 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 23% rdr. Do wzrostu przychodów spółki w istotnym stopniu przyczynił się powrót zainteresowania parkami rozrywki.

Zysk natomiast był niższy niż przed rokiem. Zysk na akcję wyniósł 0,26 USD w porównaniu do 0,50 USD rok wcześniej. Po wyłączeniu niektórych czynników (w szczególności zdarzeń jednorazowych), wynik ten wygląda jednak zupełnie inaczej. Skorygowany zysk na akcję wyniósł 1,08 USD wobec 0,79 USD w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Tym, co interesuje inwestorów jest także liczba abonentów platformy Disney+. Po spadku liczby abonentów Netflixa, rynek był ciekaw, jak radzi sobie Disney. Liczba abonentów Disney+ wyniosła 137,7 mln, co stanowi lepszy wynik niż spodziewali się analitycy z Wall Street. Konsensus zakładał 135 mln. W ostatnim kwartale spółce przybyło 7,9 mln nowych abonentów.

Wyniki Disneya ucieszyły inwestorów. W notowaniach posesyjnych kurs akcji spółki wzrósł o 4%. Od początku roku akcje Disneya zaliczyły spadek o 30%, jednak dzisiaj spółka ma udany dzień.

Notowania: WALT DISNEY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/DIS/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk