• Odbierz prezent
Discover® Global Network udostępnia na skalę międzynarodową rozwiązanie dla organizatorów transportu publicznego
fot. freepik.com

Discover® kontynuuje rozwój szybkich, bezpiecznych i wygodnych rozwiązań Tap and Pay we współpracy z organizatorami transportu w Polsce, Hiszpanii i na Tajwanie

RIVERWOODS, Illinois--(BUSINESS WIRE)--Discover® Global Network, marka Discover® zajmująca się usługami płatniczymi, wprowadziła rozwiązania Tap and Pay u organizatorów transportu oraz lokalnych partnerów ds. usług w zakresie autoryzacji i rozliczania transakcji takich jak EMT Madrid, Metro de Seville i GetNet w Hiszpanii, Mennica w Polsce oraz New Taipei Metro na Tajwanie. Użytkownicy transportu mogą teraz korzystać ze swoich kart Discover, Diners Club International® i partnerskich, aby dokonywać płatności zbliżeniowych u tych organizatorów transportu w najchętniej odwiedzanych międzynarodowych miejscach podróży.


FXMAG akcje discover® global network udostępnia na skalę międzynarodową rozwiązanie dla organizatorów transportu publicznego informacje,wiadomości 1

Wraz ze zmianą sposobu podróżowania oraz oczekiwań użytkowników transportu pod względem elastyczności metod płatności, organizatorzy transportu przechodzą na płatności zbliżeniowe w znacznie szybszym tempie niż na przestrzeni ostatniej dekady. W lutym 2022 r. 53% transakcji w transporcie publicznym miało charakter zbliżeniowy w porównaniu z 14% podobnych transakcji w sierpniu 2020 r. W skali globalnej 150 dużych miast zmierza do przyjęcia płatności zbliżeniowych w systemach transportu publicznego1.

– Rozwiązanie Discover® dla organizatorów transportu publicznego zapewnia użytkownikom elastyczność pod względem sposobu zapłaty i gwarantuje doskonałe doświadczenie klienta – powiedziała Emily Foshee, wiceprezes ds. podstawowych produktów sieciowych i świadczenia usług w Discover. – Akceptowanie płatności zbliżeniowych kartami w ramach Discover Global Network może pomóc organizatorom transportu w zwiększeniu liczby pasażerów, obniżeniu kosztów operacyjnych i zmniejszeniu kosztów poboru opłat.

– Cieszymy się, że możemy rozszerzyć zasięg obsługi kart dzięki takim organizatorom transportu jak EMT Madrid i Metro de Seville w Hiszpanii. Dzięki temu posiadacze kart Discover® Global Network zyskują wysoki komfort podróży – powiedział Rubén Justel, prezes Getnet Europe.

– Rozwiązanie umożliwia nam udoskonalenie obsługi klienta oraz sprawia, że podróżowanie staje się szybsze i wygodniejsze – powiedział Jorge Maroto, dyrektor zarządzający w Metro de Sevilla, firmie obsługującej sewilskie metro w Hiszpanii.

Rozwiązanie Discover® dla organizatorów transportu publicznego zapewnia akceptację zarówno tradycyjnych, jak i zbliżeniowych płatności za przejazd oraz oferuje możliwe do dostosowania opcje, w tym wsparcie handlowych strategii opłat za przejazd, produkty biletowe (uwierzytelnianie), produkty pod marką własną, płatności zbliżeniowe, podział ryzyka pierwszego przejazdu i identyfikator Payment Account Reference.

Firma Discover współpracuje z partnerami z branży transportu w USA od 2012 r. i jej rozwiązania stosują Chicago Transit Authority (CTA), New York Metropolitan Transit Authority (NY MTA), Albany, NY (CDTA), Dallas Area Rapid Transit (DART) i Portland (Tri-Met). Firma obsługuje również szeroką gamę podmiotów w USA i na całym świecie, którzy wdrażają obecnie płatności zbliżeniowe w swojej działalności, a rozwiązanie Discover® dla organizatorów transportu wkrótce zostanie uruchomione w Turcji i Katarze.

Discover Global Network to najszybciej rozwijająca się globalna sieć płatności2 obejmująca ponad 280 mln posiadaczy kart, ponad 60 mln podmiotów handlowych akceptujących karty oraz 1,8 mln bankomatów i podmiotów obsługi gotówkowej. Sieć ta obejmuje Discover Network, Diners Club International, PULSE® i ponad 25 sieci partnerskich na całym świecie.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem https://www.discoverglobalnetwork.com/solutions/enable-payments/transit-solutions/.

Informacje o Discover

Discover Financial Services (NYSE: DFS) to firma świadcząca usługi bankowości cyfrowej i płatnicze, obejmująca jedną z najlepiej rozpoznawanych marek na amerykańskim rynku usług finansowych. Od czasu założenia w 1986 r. firma stała się jednym z największych emitentów kart w Stanach Zjednoczonych. Firma wydaje kartę Discover® w ramach pionierskiego programu premiowego w Stanach Zjednoczonych oraz oferuje prywatne kredyty studenckie, kredyty osobiste, kredyty mieszkaniowe, rachunki bieżące i oszczędnościowe oraz certyfikaty depozytowe w ramach swojej działalności bankowej. Obsługuje sieć Discover® Global Network składającą się z sieci Discover Network, obejmującej miliony podmiotów handlowych i obsługi gotówkowej; PULSE®, jedną z największych krajowych sieci bankomatów/obsługi kart debetowych; oraz Diners Club International®, globalną sieć płatniczą akceptowaną na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.discover.com/company.

1. ABI Research, Akceptacja otwartych i zamkniętych systemów EMV w sieciach transportowych, maj 2021 r.

2. Na podstawie umów o partnerstwie w ostatnich dwunastu latach z głównymi sieciami płatniczymi w poszczególnych krajach – badanie Panoramic Research, przeprowadzone w 2020 r.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.


Contacts

Sarah Grage Silberman
Discover
sarahgragesilberman@discover.com
+1-224-405-6029
@Discover_News


Business Wire

Business Wire Official Profile

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk