• Odbierz prezent
DINOPL i KGHM najlepiej zachowujące się spółki krajowe

Początek tygodnia tchnął dużą dozę optymizmu na globalne rynki kapitałowe, w tym również krajowy. Rosnące nadzieje związane z prowadzonymi pracami nad szczepionką przeciw COVID19 przez firmę Moderna oraz wypowiedź szefa FED wskazująca brak limitów kwotowych i czasowych prowadzonej operacji skupu aktywów zaostrzają apetyty na ryzyko.

Wśród krajowych spółek indeksu bazowego po wczorajszej sesji najlepiej zachowywały się spółki DINOPL oraz KGHM. Dla DINOPL bezpośrednim czynnikiem była publikacja bardzo dobrych wyników finansowych istotnie przewyższających zarówno analogiczny okres przed rokiem, jak również prognozy rynkowe. W przypadku KGHM to raczej wpływ cen miedzi i oczekiwań na wzrost popytu na metal stał za istotną zwyżką cen akcji.

Na wykresie dziennym FW20 wczorajsza zwyżka nie zmieniła jednak diametralnie ogólnego obrazu rynku. Kurs instrumentu nadal pozostaje w blisko 1,5 miesięcznym trendzie bocznym, a wczorajsza blisko 4% zwyżka jeszcze nie zapewnia wybicia. Na diagramie kontynuacyjnym najbliższym kluczowym oporem jest obszar zniesienia 50% z wcześniejszej fali spadkowej w pobliżu 1688 pkt. Wykres 60-min podtrzymuje tezę trendu bocznego, obecnie jest testowany lokalny szczyt sprzed tygodnia. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowe otwarcie sesji na krajowym rynku. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

DINOPL i KGHM najlepiej zachowujące się spółki krajowe - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk