• Odbierz prezent
DINOPL, ALLEGRO oraz CDPROJEKT. Te spółki ciągną w dół notowania warszawskiego indeksu WIG20
fot. freepik.com

Notowania czwartkowej sesji przyniosły niewielkie obsunięcie indeksu największych spółek oraz kontraktów terminowych. Mimo, że liczba spółek wzrostowych i spadkowych dla WIG20 była równa, to jednak te drugie zdominowały zachowanie indeksu. Po stronie spółek spadkowych to akcje pojedynczych podmiotów przechyliły szalę, a były to DINOPL, ALLEGRO oraz CDPROJEKT.

Na wykresie dziennym FW20 kurs instrumentu przybrał postać spadającej gwiazdy,

podobnie zresztą jak przed tygodniem. Utrzymują się podwyższone obroty co oznacza, że próby szerszej aktywizacji popytu napotykają coraz obszerniejszą podaż i jest problem z utrzymaniem wyższych poziomów cenowych. Kurs utrzymuje się ponad górnym ograniczeniem wcześniejszego trendu bocznego, ale nie jest wykluczone obsuniecie poniżej tej bariery, czyli 2030 pkt.

Na wykresie 60-min próba ataku na ubiegłotygodniowy szczyt nie powiodła się

W ostatnich 2 godzinach sesji kurs zniżkował, prawdopodobnie pod wpływem słabszego początku notowań na rynkach amerykańskich. Wtorkowy dołek w pobliżu 1992 pkt. określa pierwsze wsparcie, na MACD pojawił się sygnał sprzedaży. Na giełdach zagranicznych, mimo wspomnianego osłabienia w godzinach popołudniowych, główne indeksy, zwłaszcza amerykańskie, zdołały odnotować zwyżkę. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracam przede wszystkim uwagę na odczyty z amerykańskiego rynku pracy.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk