• Odbierz prezent
Dino Polska z najwyższą rekomendacją w historii! Analitycy obniżyli cenę docelową Eurocash
fot. pexels.com

Noble Securities wydało rekomendacje dla dwóch czołowych spółek z GPW zajmujących się handlem detalicznym żywności i innych produktów szybkozbywalnych. Cena docelowa dla akcji Dino Polska poszła w górę, a dla Eurocashu w dół.

 

Na skróty:

  • Noble Securities zaktualizował rekomendacje dla spółek z sektora FMCG
  • Rekomendacja dla Dino Polska została podwyższona do „Akumuluj”
  • Zalecenie dla Eurocashu zostało obniżone do „Trzymaj”, z wcześniejszego „Kupuj”
  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej FXMAG

 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

 

Podwyżka i obniżka rekomendacji dla spółek FMCG

Analitycy Noble Securities w swojej najnowszej rekomendacji podwyższyli cenę docelową dla akcji Dino Polska, jednocześnie zmieniając zalecenie z wcześniejszego „redukuj” do „akumuluj”. Cena docelowa dla Dino Polska została zaś podniesiona do 431,80 PLN, z wcześniejszych 358,60 PLN za akcję.

Analitycy Noble Securities zwracają uwagę na to, że słabnący konsument będzie częściej decydował się na zakupy właśnie w dyskontach, takich jak Dino. Mimo tego spółka może mieć problemy z poprawą marż, ze względu na dużą konkurencję w tym segmencie, zaś trwający spadek inflacji nie będzie sprzyjał sprzedaży porównywalnej. Wg analityków możliwe jest też dalszy spadek zakupów żywności w ujęciu realnym.

Dla Dino Polska największym zagrożeniem będzie jednak utrzymanie tempa rozwoju sieci sprzedaży i otwierania nowych sklepów.

 

Zobacz także: Spółka gamingowa z GPW ma problemy - wyniki rozczarowały, a strajki w USA krzyżują jej plany

 

Wcześniejszy raport analityków Noble Securities dla spółki został opublikowany 21 marca przy kursie 415,50 PLN z ceną docelową 358,60 PLN (Redukuj).

Najnowsza rekomendacja została opublikowana po raz pierwszy przy kursie akcji Dino Polska na poziomie 378 PLN we wtorek 19 września. Jak dotąd jest to najmocniejsza rekomendacja dla Dino Polska, z najwyższą ceną docelową (431,80 PLN). Ostatnia rekomendacja autorstwa analityków DM BOŚ pochodzi z 5 maja i zaleca sprzedaż akcji z ceną docelową 380,70 PLN (publikacja przy kursie akcji 415 PLN).

Akcje Dino Polska obecnie są notowane na poziomie 373,2000 PLN, zaś historyczne szczyty notowań zostały osiągnięte na sesji 15 czerwca, przy kursie 491,8000 PLN

 

Zobacz także: To miał być debiut roku. Tymczasem akcje spadają poniżej ceny IPO

 

 

Jednocześnie analitycy Noble Securities opublikowali rekomendację dla Eurocashu, będącego konkurencją dla Dino Polska, w segmencie sprzedaży detalicznej. Eurocash otrzymał jednak słabsze zalecenie „Trzymaj” z wcześniejszego „Kupuj”, zaś cena docelowa akcji została obniżona do 15 PLN z wcześniejszych 18,70 PLN.

Podobnie jak w przypadku Dino Polska, analitycy dostrzegają presję na marże Eurocashu i zwrot konsumentów w kierunku dyskontów, co może działać na niekorzyść spółki. Szczególnie w kontekście utrzymującego się trendu zamykania małych sklepów i osłabienia popytu konsumenckiego.

Eurocash opublikował niedawno nową strategię, która zakłada osiągnięcie dominacji w sektorze małych supermarketów, a także wspólne zarządzanie sieciami Groszek, ABC i Euro Sklep. Cel strategiczny to wzrost wyniku EBIDTA do 1 mld złotych w 2025 roku.

Najnowsza rekomendacja Noble Securities dla Eurocashu została opublikowana 19 września przy cenie akcji poniżej 15 PLN.

 

Zobacz także: Analitycy mówią „TRZYMAJ” i wskazują na perspektywy wzrostu

 

Notowania: Dino Polska SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:DNP/

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk