• Odbierz prezent
 Dino oraz Pepco, jedne z największych polskich spółek. Jak radzą sobie podmioty Warszawskiego Indeksu Giełdowego?
fot. freepik.com

Obydwie ze spółek są to podmioty notowane na warszawskiej giełdzie na rynku podstawowym, wchodzą one w skład indeksu WIG20. Przyglądniemy się dziś bliżej wyżej wspomnianym spółkom - zwrócimy uwagę na ich historię, najważniejsze i najistotniejsze dane i podsumujemy dzisiejszą sesję. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z treścią materiału. 

 

Spółka Dino: działalność, opis spółki, notowania, kurs akcji i podsumowanie dzisiejszej sesji

Dino S.A - jedna z polskich spółek, prowadząca działalność opartą na prowadzeniu sieci sklepów spożywczo-przemysłowych. Podmiot funkcjonuje na rynku od roku 1999, siedziba znajduje się w Krotoszynie. Od kwietnia 2017 roku Dino jest spółką notowaną na GPW w Warszawie na rynku podstawowym, w systemie notowań ciągłych, wchodzi też w skład warszawskiego indeksu WIG20. Sieć sklepów została utworzona przez Tomasza Biernackiego, który jest obecnie właścicielem większości akcji spółki (51,16%). Notowania spółki Dino

Poniżej zamieszczona została tabela, która zawiera takie dane jak: cenę otwarcia, teoretyczny kurs otwarcia, cenę zamknięcia, najwyższy i najniższy kurs oraz zmianę procentową kursu akcji spółki w dniu dzisiejszym.

 

Nazwa spółki

Spółka Dino

Kurs otwarcia

333

Teoretyczny kurs otwarcia

328.8

Kurs zamknięcia

328.8

Najwyższy kurs

333.5

Najniższy kurs

326.5

Zmiana procentowa

0.39694

Kurs ostatniej transakcji

Dane i notowania Dino, po zakończeniu sesji.

 

 

Pepco - co musisz wiedzieć o spółce?

 

Pepco to europejska sieć sklepów, zawierająca w ofercie odzież oraz inne produkty użytku codziennego. Firma została utworzona w roku 1999, jako oddział brytyjskiego Brown&Jackson. Od 2021 roku Pepco jest notowane na warszawskiej giełdzie w systemie notowań ciągłych, wchodzi też w skład warszawskiego indeksu WIG20, który łączy 20 największych spółek. 

 

Akcje, notowania Pepco

 

Poniższa tabelka prezentuje najważniejsze dane i notowania spółki.

 

Nazwa spółki

Pepco

Kurs otwarcia

35

Teoretyczny kurs otwarcia

34.5

Kurs zamknięcia

34.5

Najwyższy kurs

35

Najniższy kurs

34.38

Zmiana procentowa

-0.23134

Kurs ostatniej transakcji

Tabela kursów i danych po zakończeniu sesji.


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk