• Odbierz prezent
 Dino oraz Pepco, czyli najbardziej płynne polskie spółki. Jak dziś poradziły sobie spółki WIG20?
fot. freepik.com

Obie ze spółek wchodzą w skład indeksu WIG20, są notowane na Warszawskiej giełdzie na rynku podstawowym, jako podmioty sektora “artykuły codziennego użytku”. Przyglądniemy się dziś bliżej wyżej wspomnianym spółkom - zwrócimy uwagę na ich historię, najważniejsze i najistotniejsze dane i podsumujemy dzisiejszą sesję. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z artykułem. 

 

Dino, czyli co musisz wiedzieć o spółce. Najważniejsze dane, informacje, historia

Dino jest to jedna z polskich spółek akcyjnych, działalność opiera się na prowadzeniu sieci sklepów spożywczo-przemysłowych. Początki funkcjonowania spółki sięgają ubiegłego stulecia, a dokładnie roku 1999, siedziba znajduje się w Krotoszynie. Od kwietnia 2017 roku Dino jest notowane w systemie notowań ciągłych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, wchodzi również w skład warszawskiego indeksu WIG20. Sieć sklepów została założona przez Tomasza Biernackiego, który jest obecnie właścicielem pakietu większościowego akcji. Kurs otwarcia, zamknięcia, TKO i inne dane o spółce Dino

Poniżej zamieszczona została tabela, w której znajdziesz takie dane jak: kurs otwarcia, teoretyczny kurs otwarcia, kurs zamknięcia, najwyższą i najniższą cenę oraz zmianę procentową kursu na przestrzeni dnia dzisiejszego.

 

Nazwa spółki

Spółka Dino

Kurs otwarcia

307.7

Teoretyczny kurs otwarcia

310

Kurs zamknięcia

310

Najwyższy kurs

313.4

Najniższy kurs

307.5

Zmiana procentowa

0.813

Kurs ostatniej transakcji

Dane i notowania Dino, po zakończeniu sesji.

 

 

Pepco - co musisz wiedzieć o spółce?

 

Pepco jest to europejska sieć sklepów, przedmiotem działalności spółki jest sprzedaż produktów ofertowych, takich jak odzież, obuwie oraz innych przedmiotów codziennego użytku. Firma została założona w roku 1999, jako oddział brytyjskiego Brown&Jackson. Od maja 2021 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, wchodzi również w skład indeksu WIG20. 

 

Kurs akcji Pepco

 

Poniższa tabelka prezentuje najważniejsze dane i notowania spółki.

 

Nazwa spółki

Spółka Pepco

Kurs otwarcia

29.78

Teoretyczny kurs otwarcia

30.72

Kurs zamknięcia

30.72

Najwyższy kurs

31.16

Najniższy kurs

29.6

Zmiana procentowa

2.0598

Kurs ostatniej transakcji

Dane i notowania Pepco po zakończeniu sesji.


Krzysztof Wójcik

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk