• Odbierz prezent
Dino- koniec hossy czy okazja inwestycyjna? Kurs akcji Dino znalazł się na wsparciu. Czy to czas na zakupy?

Bardzo ciekawie prezentuje się wykres akcji polskiej sieci marketów Dino, wchodzących w skład indeksu WIG20. Po tym jak na przełomie kwietnia i maja doszło do wybicia dołem linii szyi formacji głowy z ramionami, mogliśmy śmiało zakładać kontynuację spadków. Jednak obecnie formacja ta została zrealizowana. Nasuwa się więc pytanie- co dalej?

Formacja głowy z ramionami na Dino została zrealizowana

Linia szyi głowy z ramionami wypadała na Dino na poziomie 175 zł. Natomiast historyczny szczyt notowań spółki Dino osiągnął cenę 189 zł. W efekcie od szczytu do linii szyi mamy 14 zł różnicy. Odejmując tę wartość od poziomu linii szyi otrzymujemy 161 zł, jako zasięg docelowy formacji. Podczas dzisiejszej sesji, spółka Dino zaliczyła minimum na pułapie 161,10 zł. Możemy więc przyjąć, że formacja głowy z ramionami została zrealizowana.

 wykres Dino 1

Wykres 1: kurs akcji Dino notowanych na GPW (1 miesiąc)

Jakie są obecnie możliwości na Dino?

Zasięg formacji głowy z ramionami na Dino, zbiegł się z poziomem szczytów osiągniętych we wrześniu 2019 roku. Takie połączenie powinno stanowić dość mocną barierę wspierającą kurs akcji Dino. W związku z tym mamy na Dino doskonałe miejsce do odbicia. Jednak samo występowanie wsparcia nie jest gwarancją zakończeni spadków. Warto spółkę Dino dodać do obserwowanych i śledzić zmagania popytu i podaży na tym poziomie.

 wykres Dino 2

Wykres 2: kurs akcji Dino notowanych na GPW (1 rok)

Co jeśli kurs akcji Dino przełamie wsparcie?

Jeżeli doszłoby do przełamania strefy popytowej zlokalizowanej na poziomie około 160 zł, wtedy znacząco wzrosłoby ryzyko zejścia kursu akcji Dino nawet w rejon około 130 zł.

 wykres Dino 3

Wykres 3: kurs akcji Dino notowanych na GPW (1 rok)

Notowania: Dino Polska SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:DNP/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk