• Odbierz prezent
Dino idzie jak burza. Udana sesja dla Alior Banku. PKO BP i Pekao też w górę. CCC i mBank po czerwonej stronie rynku. Orange na lekkim plusie. Cyfrowy Polsat bez zmian

Panujące w czwartek na rynkach optymistyczne nastroje związane z porozumieniem w sprawie Brexitu udzieliły się także warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Indeks WIG20 zyskał 0,82%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2173,75 pkt. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał natomiast 0,7%.

Wśród warszawskich blue chipów, 6 walorów zakończyło sesję na minusie, 13 po zielonej stronie rynku, a jedna spółka bez zmian.

Wśród spółek z WIG20, liderem wzrostu okazała się spółka Dino Polska, znana z sieci sklepów. Na zamknięciu cena akcji Dino wyniosła 150,30 zł, co stanowi wzrost o 4,38%. W trakcie sesji za akcje spółki inwestorzy najwięcej płacili 151 zł. Wygląda na to, że kurs akcji Dino zmierza ku wrześniowym maksimom w okolicach 160 zł.

FXMAG akcje dino idzie jak burza. udana sesja dla alior banku. pko bp i pekao też w górę. ccc i mbank po czerwonej stronie rynku. orange na lekkim plusie. cyfrowy polsat bez zmian dino polska,ccc,kurs ccc,alior bank,akcje alior bank,cyfrowy polsat,mbank,akcje mbank,orange,pko bp,pekao,akcje pko bp,akcje pekao,gpw,wig20,wig,gpw,indeks wig20 1

 

Dla Alior Banku była to kolejna wzrostowa sesja. Na koniec dnia kurs akcji Alior Banku wyniósł 38,10 zł, co stanowi wzrost o 2,97%. W trakcie sesji za akcje banku najwięcej płacono 38,42 zł.

FXMAG akcje dino idzie jak burza. udana sesja dla alior banku. pko bp i pekao też w górę. ccc i mbank po czerwonej stronie rynku. orange na lekkim plusie. cyfrowy polsat bez zmian dino polska,ccc,kurs ccc,alior bank,akcje alior bank,cyfrowy polsat,mbank,akcje mbank,orange,pko bp,pekao,akcje pko bp,akcje pekao,gpw,wig20,wig,gpw,indeks wig20 2

 

Największy polski bank PKO BP zakończył sesję wzrostem o 2,02%. Na zamknięciu cena akcji PKO BP wyniosła 37,86 zł. Najwyższa cena, jaką dzisiaj płacono za akcje banku, wyniosła 38,15 zł. Drugi największy polski bank Pekao zakończył natomiast sesję wzrostem o 0,75%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 107,60 zł.

Po ostatnich silnych wzrostach, dzisiejszą sesję zakończył na lekkim minusie mBank. Na koniec sesji za akcje mBanku płacono 385 zł, co stanowi spadek o 0,47%. Wygląda to na chwilową realizację zysków w drodze ku czerwcowym szczytom.

FXMAG akcje dino idzie jak burza. udana sesja dla alior banku. pko bp i pekao też w górę. ccc i mbank po czerwonej stronie rynku. orange na lekkim plusie. cyfrowy polsat bez zmian dino polska,ccc,kurs ccc,alior bank,akcje alior bank,cyfrowy polsat,mbank,akcje mbank,orange,pko bp,pekao,akcje pko bp,akcje pekao,gpw,wig20,wig,gpw,indeks wig20 3

 

Wśród spółek telekomunikacyjnych na największym plusie zakończył sesję Play, który zyskał 2,55%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 29,76 zł. Spółka Orange zakończyła sesję na niewielkim plusie o 0,26%. Na koniec sesji za akcje Orange płacono 5,71 zł. Spółka Cyfrowy Polsat zakończyła sesję po cenie wczorajszego zamknięcia, wynoszącej 27,44 zł.

Po wczorajszym mocnym wzroście, dzisiejszy dzień spółka obuwnicza CCC zakończyła po czerwonej stronie rynku. Na zamknięciu cena akcji CCC wyniosła 132 zł, co stanowi spadek o 0,75%. W trakcie sesji za akcje spółki najmniej płacono 131,60 zł, a najwięcej 134,80 zł.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk