• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Deutsche Bank
Z artykułu dowiesz się:

-Na jakim rynku dokonywano manipulacji i jakie inne instytucje prawdopodobnie brały w tym udział
-Na czym polegał proceder

Największy niemiecki bank postanowił pójść na ugodę z inwestorami, którzy ucierpieli w wyniku dokonywanych przez nich manipulacji. Deutsche Bank dokonywał tych transakcji na rynku terminowym złota i srebra.

 

Grupa inwestorów oskarżyła Deutsche Bank o dokonywanie giełdowych manipulacji przed sądem na Manhattanie. Jednak niemiecka instytucja uznała, że o wiele lepiej będzie uniknąć procesu, zgodzić się na ugodę i zrekompensować straty.

W proceder dokonywany na rynku terminowym miały być zaangażowane także inne duże banki. Według DB miały wziąć w tym udział także HSBC, UBS oraz Bank Nova Scotia. Do nowojorskiego banku trafiły pisma potwierdzające, iż proceder miał trwać od lat.

 

Schemat działania

Działania miały polegać na „spoofingu”, czyli swego rodzaju symulacji mającej wprowadzić pozostałych uczestników rynku w błąd. Polega to na tym, że jeden gracz składa bardzo duże zlecenie, po czym natychmiast je anuluje, dzięki czemu wpływa to na kurs danego instrumentu.

Informacje prasowe na ten temat pojawiały się w prasie od kilku lat. Zwykle jednak, twierdzono, że sa to teorie spiskowe, nawet mimo, widocznych oznak tego procederu widzianych przez inwestorów. Sprawa jednak nigdy wcześniej nie zainteresowała CFTC (amerykański nadzór nad rynkami towarowymi) oraz wymiaru sprawiedliwości.

 

Źródło informacji: bankier.pl


Bartosz Zając

Trader rynku Forex. Swój handel opiera głownie na analizie technicznej, ze szczególnym uwzględnieniem formacji świecowych i poziomów S/R.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk