• Odbierz prezent
Detective Simulator od DRAGO entertainment na TOP Wishlist platformy Steam!

Detective Simulator to kolejny tytuł autorstwa DRAGO entertainment – producenta i dewelopera gier na PC, który trafił na TOP Wishlist platformy Steam, czyli listę najbardziej oczekiwanych gier na komputery stacjonarne. Dużą popularnością cieszą się także FrostFall, Airport Contraband, Gas Station Simulator i Food Truck Simulator z portfolio spółki, których premiery planowane są w bieżącym roku. Ich wydawcą jest notowana na NewConnect spółka Movie Games, także specjalizująca się w grach symulacyjnych. Część środków na produkcję tytułów spółka pozyskała z przeprowadzonej w grudniu 2019 roku kampanii crowdfundingowej. Obecnie trwają prace przygotowujące studio do planowanego na koniec tego roku wejścia na rynek NewConnect. Trwa proces przekształcenia studia w spółkę akcyjną.

Detective Simulator to gra z popularnego gatunku symulatorów z elementami narracji i historią przygody. Tytuł pozwoli graczom na przygodę podczas efektywnego rozwiązywania wielu zadań detektywistycznych. Do ich dyspozycji będzie kilka poziomów trudności, a rozwikłanie jednej zagadki może okazać się przydatne podczas przeprowadzania kolejnej sprawy. Za zamknięcie każdej z nich gracz otrzyma wynagrodzenie, które może przeznaczyć na zakup przydatnego sprzętu detektywistycznego.

- Dla twórców gier niezwykle istotne jest, aby tworzone przez nich gry podobały się graczom. Obecność naszych symulatorów na liście najbardziej oczekiwanych premier jest potwierdzeniem, że to co robimy ma wielu fanów. Jest to dla nas najlepszą motywacją do intensywnej pracy. Na bieżąco obserwujemy Wishlisty i na tej podstawie decydujemy o kolejności w jakiej nasze projekty trafią do sprzedaży. – mówi Lucjan Mikociak, szef studia DRAGO entertainment. – Detective Simulator to już nasz piąty tytuł, który zawitał na liście życzeń platformy Steam. Wcześniej trafiły na nią FrostFall, Airport Contraband, Gas Station Simulator i Food Truck Simulator. – dodaje Lucjan Mikociak.

Środki na produkcję gier spółka pozyskała z kampanii crowdfundingowej przeprowadzonej w 2019 roku na platformie Smartfunds.

- Szpiegostwo, śledzenie, podsłuch, audio-monitorowanie, narzędzia hackerskie czy odciski palców, to jedne ze składowych Detective Simulator, które z pewnością będą emocjonującymi elementami tej rozgrywki. – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment. – Stawiamy na symulatory, które w ostatnim czasie zdobyły ogromną popularność. Mamy ambitny plan, aby przenieść ten gatunek rozrywki na inny poziom. Na tym etapie jednak jest zbyt wcześnie, aby o tym mówić. Szczegóły podamy wkrótce. – dodaje prezes DRAGO entertainment.

Spółka oprócz tworzenia symulatorów opracowuje także swój największy projekt z gatunku fps/survival o tytule FrostFall. To ekscytująca przygoda, która przeniesie graczy do skażonej nuklearną apokalipsą Rosji. Gracze będą walczyć nie tylko ze zmęczeniem, ale i promieniowaniem, chorobami, głodem i snem. Podczas rozgrywki będzie można wspinać się, łowić, gotować oraz polować. Gra będzie posiadać mechanizm przedstawiania dynamicznie zmieniającej się pogody.

Wydawcą wszystkich tytułów studia jest notowana na NewConnect spółka Movie Games i jednocześnie udziałowiec DRAGO entertainment.

Link do karty Steam: https://store.steampowered.com/app/1191960/Detective_Simulator/

***

O spółce:

DRAGO entertainment, powstała w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games. Koszty produkcji, zwróciły się w pierwszej dobie po premierze gry.

Obecnie DRAGO entertainment pracuje nad pięcioma własnymi symulatorami oraz jedną grą średniobudżetową.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk