• Odbierz prezent
Detalion Games, producent gier z Grupy PlayWay, zadebiutuje dziś na NewConnect

Detalion Games, producent gier z Grupy PlayWay, zadebiutuje dziś na NewConnect. Detalion jest 375. spółką notowaną na NewConnect i 14. debiutującą na tym rynku w 2020 r. Kluczowi akcjonariusze podpisali roczne umowy lock-up. Funkcję autoryzowanego doradcy w procesie wprowadzenia akcji do obrotu pełniło INC SA.

- Z ogromną satysfakcją dołączymy dziś do grona spółek notowanych na rynku NewConnect. To historyczny moment w rozwoju naszej firmy. Bardzo dziękujemy inwestorom za zaufanie. Chcemy dalej rozwijać spółkę i wierzymy w jej perspektywy, dlatego zdecydowaliśmy się na podpisanie rocznych umów lock-up. – komentuje Aleksandra Cwalina, prezes Detalion Games.

Debiut Detalion Games na rynku NewConnect to konsekwencja pozyskania inwestorów w kampanii crowdinvestingu. W kwietniu spółka z sukcesem przeprowadziła kampanię na platformie CrowdConnect.pl, pozyskując w ramach całej oferty publicznej 1,4 mln zł. Środki z emisji studio przeznaczyło na wydatki produkcyjno-marketingowe gry Nemezis oraz dalszy rozwój działalności.

23 listopada 2020 r. Aleksandra Cwalina, Roland Pantoła, Joanna Pantoła oraz PlayWay SA zawarli umowy o czasowe wyłączenie zbywalności akcji. Łącznie umowami lock-up objętych zostało 943 400 akcji spółki, stanowiących 47,17% kapitału zakładowego.

Spółka finalizuje prace nad swoim flagowym projektem Nemezis: Mysterious Journey III. Premiera gry zaplanowana jest na I kwartał 2021 roku.

- Nasza gra Nemezis: Mysterious Journey III jest już na ukończeniu. Obecnie pracujemy nad wyłapaniem i wyeliminowaniem błędów. Wszystko wskazuje na to, że premiera, zgodnie z zapowiedzią, odbędzie się w I kwartale 2021 r. – dodaje Aleksandra Cwalina.

Nemezis: Mysterious Journey III to gra przygodowo-logiczna mająca miejsce w unikalnym, futurystycznym świecie. Gracze wcielą się w dwójkę turystów zwiedzających piękną, egzotyczną i tajemniczą planetę Regilus. Idylliczna przygoda nie będzie jednak trwała długo, na jaw wyjdą mroczne elementy planety, z którymi przyjdzie im się zmierzyć. Nad projektem czuwa Roland Pantoła, weteran branży gier oraz współzałożyciel studia Detalion odpowiadającego za takie gry, jak Schizm czy Reah, jedne z pierwszych sukcesów polskiego gamedevu o globalnym zasięgu.

O SPÓŁCE:

Detalion Games to producent gier z Grupy PlayWay. Kluczową osobą w spółce jest Roland Pantoła, uważany za prekursora polskiej sceny gamingowej, współzałożyciel studia Detalion odpowiadającego za takie gry, jak Schizm czy Reah. Aktualnie Detalion Games pracuje nad ukończeniem gry Nemezis: Mysterious Journey III, której premiera planowana jest na I kwartał 2021 r. Równolegle spółka prowadzi działania w zakresie preprodukcji gier z gatunku symulatorów. Model biznesowy studia zakłada premierę co najmniej 2 tytułów rocznie.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk