• Odbierz prezent
Deprecjacja euro wyhamowała. Kurs eurodolara (EUR/USD) kończy korektę

Dziś mija tydzień, odkąd deprecjacja Euro wyhamowała. Zjawisko to daje się opisać dwiema równoległymi liniami tworzącymi tzw. kanał trendowy.

Wiadomości rynkowe z mBank

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wzrosty wyhamowały w okolicy strefy 1.2180-1.2200. W roku 2018 było to kluczowe wsparcie, zresztą grudniowe wzrosty także miały swój początek w tym obszarze. Dowodzi to ważności tego miejsca dla obu sił rynkowych. Teraz jednak to podaż ma większe szanse na przejęcie kontroli nad strukturami wykresu.

Żółta strefa wraz ze spadkowymi strzałkami sugeruje możliwy rozwój sytuacji. O ile pod koniec ubiegłego roku trend był wzrostowy, to teraz nie jest to już takie pewne, szczególnie na niższych interwałach jak H4.

Jedna z możliwości zakłada, że dwie wzrostowe równoległe linie opisują korektę. Potwierdza to analiza wskaźnika Stochastic, który opuścił strefę wykupienia, kierując się na południe. MACD wykazuje słabość we wzrostach, co przekłada się na wyhamowanie wzrostowych słupków histogramu. Jeżeli przerywana linia, czyli 9-okresowa średnia z samego wskaźnika wyjdzie na zewnątrz histogramu, to podaż zyska dodatkowy argument, przemawiający za powrotem do ostatnich minimów.

Warto dodać, że ostatni impuls spadkowy rozpoczął się właśnie na poziomie 1.2180, czyli brak nowego szczytu nadal pozwala kierować wzrok w dół.

Analiza tygodniowych kresek wskazuje potencjał na dotarcie czarnych świec do wartości 1.2000, a nawet 1.1937. Ta druga cena to równość korekt z interwału tygodniowego. Dużo zależy od zachowania inwestorów w dniu dzisiejszym na oporze 1.2180-1.2200. Ewentualne jego pokonanie zmieni układ sił na interwałach godzinowych i do gry ponownie wejdą wartości 1.2260 i styczniowy szczyt. Euro kończy korektę - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk