• Odbierz prezent
Demo symulatora mechanika motocyklowego od Play2Chill doskonale przyjęte przez graczy – tytuł awansował o 87 pozycji w zestawieniu global wishlists Steam!

Ponad 17 tys. użytkowników platformy Steam, w ciągu 72 godz., zagrało w udostępnione w miniony czwartek darmowe demo flagowego projektu Play2Chill – Motorcycle Mechanic Simulator 2021. W tym czasie gra odnotowała wzrost wishlisty o 13 tys. nowych zapisów i awansowała, aż o 87 pozycji w zestawieniu global wishlists. Premiera pełnej wersji na PC planowana jest w pierwszej połowie 2021 roku.

- Demo Motorcycle Mechanic Simulator 2021 cieszy się bardzo dużym zainteresowanie graczy. Od dnia jego premiery w wersji na PC, które miało miejsce 14 stycznia, zebraliśmy bardzo pozytywne oceny od użytkowników. Po 72 godzinach tytuł awansował o 87 pozycji w rankingu global wishlist Steam – obecnie zajmuje w zestawieniu 177 miejsce. W trzy doby na wishlistę MMS-a zapisało się aż 13 tys. osób, w tym czasie w grę zagrało 17 tys. użytkowników. Cieszymy się, że udało nam się przyciągnąć uwagę graczy. Jesteśmy gotowi do udziału w Festiwalu Dem Steam, który wystartuje 3 lutego. Wydarzenie pozwoli nam na dalszą, intensywną promocję tytułu, co mamy nadzieję przełoży się na jeszcze lepsze oceny gry – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill.

Motorcycle Mechanic Simulator 2021 przenosie gracza do klimatu amerykańskich lat 50., gdzie wcieli się w rolę mechanika motocyklowego. Jego zadaniem będzie naprawa dwukołowych pojazdów, ich personalizacja oraz zmierzenie się z wyzwaniami ekonomicznymi.

– Do pełnej wersji, której premierę na PC planujemy w pierwszej połowie br., rozważmy także wprowadzenia płatnych dodatków, co z pewnością uatrakcyjni graczom całą rozgrywkę. Chodzi np. kolejne typy motocykli czy licencji znanych marek. Mamy dużo planów na rozwój MMS-a. Co ważne, nasz tytuł poza źródłem rozrywki, pozwoli użytkownikom na zgłębienie wiedzy na temat funkcjonowania pojazdów jednośladowych oraz sposobu ich tuningu, co jest dodatkowym atutem dla miłośników motocykli – dodaje Tomasz Róziecki.

Play2Chill planuje także udostępnienie gry w wersji na konsole. Promocję tytułu wspiera PlayWay, który jest głównym udziałowcem spółki.

Obecnie firma koncentruje się na budowaniu pozycji producenta gier z kategorii Indie Premium. Poza Motorcycle Mechanic Simulator 2021, Play2Chill pracuje jednocześnie nad grą The Headsman, North Survival oraz Aztec Empire. Opiniotwórczy niemiecki miesięcznik o grach – GameStar – umieścił Aztec Empire na pierwszym miejscu listy najbardziej oczekiwanych gier strategicznych.

- Ciekawą propozycją w naszym portfolio z pewnością jest Far North Survival, symulator przetrwania, osadzony w pokrytym lodem obszarze za kołem podbiegunowym. Aby przetrwać trzeba będzie nauczyć się żyć w nowym miejscu i zadbać o swój byt, co nie będzie łatwym zadaniem. Gra powstaje przy współpracy z FrogVille Games – dodaje Tomasz Róziecki.

O spółce:

Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych zarówno na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne jak i konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier z kategorii INDIE PREMIUM (o budżetach 800.000 zł i wyższych).

Play2Chill ściśle współpracuje z grupą PlayWay, która jest jej największym udziałowcem.

16 grudnia 2020 roku Play2Chill dołączyło do grona spółek publicznych notowanych na NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk