• Odbierz prezent
DeGenerals zmierza na NewConnect - Publiczna oferta akcji w 2020 r., a debiut w 2021 r.

DeGenerals, studio deweloperskie z Grupy PlayWay, producent Tank Mechanic Simulator, czyli jednej z najlepszych gier w portfolio PlayWay, planuje debiut na warszawskiej giełdzie w I półroczu 2021 r. Wcześniej, jeszcze w 2020 r., spółka chce przeprowadzić ofertę publiczną akcji o wartości do 2,5 mln euro. Spółka planuje dalszą monetyzację sukcesu Tank Mechanic Simulator oraz jest na etapie pre-produkcji trzech tytułów, poszukując nowych gier z co najmniej podobnym potencjałem komercjalizacji co TMS.

Obecnie zespół DeGenerals przygotowuje dwa rozszerzenia DLC do Tank Mechanic Simulator. Pierwszy z nich będzie miał premierę na przełomie 2020 i 2021 r. Równolegle trwa portowanie gry na inne platformy – konsole obecnej i nowej generacji, urządzenia mobilne i VR.

- Tank Mechanic Simulator to niewątpliwie nasz duży sukces. Zbudowaliśmy dużą społeczność wokół tytułu, dzięki temu i wysokiej jakości rozgrywki osiągnęliśmy dobrą sprzedaż. Pozwoliła ona pokryć koszty produkcji w ciągu niecałych trzech dni. Gra dalej dobrze się sprzedaje. Chcemy wykorzystać ten sukces zarówno poprzez rozwój gry, portowanie na inne platformy, wydanie DLC, jak i produkcję nowych tytułów w tematyce wojennej – mówi Robert Pietrzko, prezes DeGenerals.

Sukces Tank Mechanic Simulator jest widoczny również w wynikach finansowych DeGenerals. W ciągu dziewięciu miesięcy 2020 r. spółka wypracowała niecałe 3 mln zł przychodów, co pozwoliło na pokrycie wszystkich kosztów produkcji Tank Mechanic Simulator oraz osiągnięcie zysku netto na poziomie ponad 2,1 mln zł.

- Jesteśmy spółką rentowną. Mamy zapewnione środki na dalszy rozwój portfolio gier i nie mamy potrzeby przeprowadzania emisji. Ze względu na wymogi w zakresie udziału mniejszościowych akcjonariuszy, planowana oferta związana będzie ze sprzedażą akcji. W tym procesie wspiera nas Dom Maklerski INC – dodaje Robert Pietrzko.

- Naszym celem jest większa dywersyfikacja. Docelowo chcemy pracować jednocześnie nad kilkoma tytułami, dlatego aktywnie szukamy nowych pomysłów na grę, która będzie miała co najmniej taki sam potencjał komercjalizacji jak TMS. Obecnie jesteśmy na etapie pre-produkcji trzech tytułów
komentuje Michał Flodrowski, przewodniczący Rady Nadzorczej DeGenerals.

Geneza studia sięga 2013 r., kiedy to dwójka miłośników historii i militariów: Robert Pietrzko i Michał Flodrowski poznała się w .fragOut Studio, firmie produkującej gry na PC oraz urządzenia mobilne. W ciągu kolejnych 3 lat pracowali nad różnymi projektami w tym m.in. nad grą Ships 17. Pod koniec 2016 r. razem odeszli z .fragOut Studio i w 2017 r. założyli studio DeGenerals, którego głównym inwestorem został PlayWay.

Tank Mechanic Simulator to debiutancki tytuł studia. To gra o czołgach z okresu II wojny światowej, ich załogach oraz wkładzie w historię wojen. Zadaniem gracza jako właściciela warsztatu i muzeum czołgów jest odzyskiwanie zniszczonych lub porzuconych czołgów, a następnie ich odnowienie i renowacja przy użyciu szerokiej gamy narzędzi.

- Pozytywny odbiór naszej pierwszej produkcji pokazał nam, że na rynku istnieje niewypełniona nisza, którą z sukcesem możemy zapełnić. W ciągu zaledwie 72 godzin od premiery gra znalazła ponad 42 tysięcy nabywców. Tytuł zebrał ponad 82% pozytywnych recenzji. Chcemy co najmniej powtórzyć ten sukces przy kolejnych produkcjach o tematyce militarnej, które już przygotowujemy – komentuje Robert Pietrzko.

Tytuł miał swoją premierę na platformie PC 20 lutego 2020 r., a już w sierpniu ukazała się jego wersja na Nintendo Switch. Za jej wydanie i konwersję tytułu na konsolę Nintendo odpowiadało Ultimate Games. W przygotowaniu są także porty na konsole PS4, Xbox One oraz mobile i VR.

***
O spółce

DeGenerals SA to niezależne studio deweloperskie, prowadzące działalność na rynku gier wideo, specjalizujące się w grach historyczno-militarnych o tematyce wojennej. Deweloper silnie współpracuje z Grupą PlayWay SA, w lutym 2020 r. miała miejsce premiera pierwszej produkcji studia, Tank Mechanic Simulator. Gra osiągnęła sukces komercyjny, jest obecnie stale rozwijana i portowana na inne platformy. Studio oprócz planów kontynuacji Tank Mechanic Simulator stale bada kierunki rozwoju kolejnych gier do swojego portfolio. W I półroczu 2021 roku spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect.

 


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk