• Odbierz prezent
DeGenerals otwiera sezon IPO w 2021 roku. Wkrótce startuje pierwsza oferta publiczna akcji

DeGenerals S.A., spółka działająca jako deweloper gier o tematyce historyczno-militarnej, odpowiedzialna za jedną z najlepszych premier Grupy Playway w 2020 r. – Tank Mechanic Simulator, jest na ostatniej prostej przygotowań do IPO. Będzie to prawdopodobnie pierwsza oferta publiczna akcji w 2021 r. Jej wartość wyniesie do 10,2 mln zł, oferującym (sprzedającym) akcje będzie główny akcjonariusz spółki - Playway S.A. 7 stycznia ma zostać opublikowane Memorandum Informacyjne dotyczące sprzedaży akcji spółki.

Studio DeGenerals zasłynęło w lutym 2020 r. udaną premierą gry Tank Mechanic Simulator. Koszty produkcji tytułu zwróciły się w ciągu zaledwie 72 godzin od premiery, a przychody ze sprzedaży przekroczyły 3,5 mln zł. Gra jest dostępna na platformy PC oraz Nintendo Switch, stale zbiera dobre recenzje (Steam 87% ocen pozytywnych), a jej wishlista gromadzi prawie 155 tys. graczy, którzy jeszcze nie dokonali zakupu.

Zespół DeGenerals przygotowuje obecnie dwa rozszerzenia DLC do Tank Mechanic Simulator, które mają mieć premierę w 2021 r. Równolegle trwają prace związane z portem gry na inne platformy, wersja TMS na konsole starej i nowej generacji, urządzenia mobilne i VR ma się pojawić także w tym roku.

- Tank Mechanic Simulator zbudował wokół siebie dużą społeczność graczy, komunikujemy się z nią na bieżąco, wprowadzając do gry nowe ulepszenia oraz aktualizacje. Gra mimo prawie roku od premiery, dalej znajduję kolejnych nabywców. Rozwój TMS poprzez dodatki DLC oraz porting gry na inne platformy pozwoli nam znacząco zwiększyć monetyzację tytułu w 2021 r. – mówi Robert Pietrzko, Prezes Zarządu DeGenerals S.A.

Planowane dodatki do TMS mają rozszerzyć zawartość o najbardziej oczekiwane przez społeczność gry modele pojazdów, poświęcając dużą uwagę szczegółom oraz detalom czołgów. Pierwsze z DLC będzie wydane razem z dużym patchem, dodającym do gry nowe systemy oraz usprawnienia, które znacznie wydłużą żywotność produkcji - narzędzia moderskie. DeGenerals chce stale wspierać debiutancki tytuł do momentu oficjalnego rozpoczęcia prac nad jego kontynuacją - Tank Mechanic Simulator 2, których wstępny termin jest zakładany na 2022 r.

W procesie oferty publicznej sprzedaży akcji DeGenerals S.A. będzie pośredniczyć Dom Maklerski INC S.A. Szczegółowe dane o spółce i warunkach składania zapisów na jej akcje inwestorzy będą mogli znaleźć 7 stycznia (w godzinach popołudniowych), kiedy to zostanie opublikowane Memorandum Informacyjne na stronie internetowej DM INC S.A.: www.dminc.pl, stronie oferującego www.playway.com i stronie spółki – www.degenerals.com.

***
O spółce

DeGenerals SA to studio deweloperskie, prowadzące działalność na rynku gier wideo, specjalizujące się w grach historyczno-militarnych o tematyce wojennej. Deweloper silnie współpracuje z Grupą PlayWay SA, w lutym 2020 r. miała miejsce premiera pierwszej produkcji studia, Tank Mechanic Simulator. Gra osiągnęła sukces komercyjny, jest obecnie stale rozwijana i portowana na inne platformy. Studio oprócz planów kontynuacji Tank Mechanic Simulator stale bada kierunki rozwoju kolejnych gier do swojego portfolio. W I półroczu 2021 roku spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk