• Odbierz prezent
DeFi podbija CoinDeal!

W ostatnim czasie można zauważyć niesamowity wzrost zainteresowania zagadnieniem zdecentralizowanych finansów (DeFi). Inwestuje się w nie coraz więcej pieniędzy, a kapitalizacja rynkowa DeFi w sierpniu przekroczyła 8 mld.

Również maltańska giełda CoinDeal nie zamierza pozostać w tyle i po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników. Wzrost zainteresowania projektami DeFi wyraźnie domaga się dodania nowych kryptowalut na giełdy.

CoinDeal w ostatnim czasie ogłosił, że na ich platformy dołączyły aż trzy bardzo ciekawe projekty DeFi. Na pierwszy ogień giełda zaproponowała swoim użytkownikom wyjątkowo interesujący projekt - Chainlink (LINK). Oparty na ekosystemie ETH, pozwala on na połączenia z zewnętrznimi źródłami informacji, które zwane są Oracle.

Już kilka dni później CoinDeal ogłasza kolejne dwa projekty. Aave (LEND) to open-source pozwalający użytkownikom zarabiać odsetki od depozytów i pożyczać aktywa. Kolejny projekt to Synthetix Network Token (SNX) oparty także na ETH, umożliwiający obrót aktywami syntetycznymi.

Giełda zapowiada, że to nie jest to koniec ich przygody z projektami DeFi. W najbliższej przyszłości zapewne dowiemy się o kolejnych ciekawych kryptowalutach, które urozmaicą i tak już szeroką ofertę platformy.


Zuzanna Bocian

Absolwentka filologii polskiej o specjalności teatrologicznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Działająca we wrocławskich teatrach aktywistka sztuki z ukierunkowaniem na teatr muzyczny oraz teatr pantomimy. Od prawie dwóch lat związana z branżą krypto, aktywnie działająca na rynku. We współpracy z giełdą CoinDeal rozwijająca projekty i przedsięwzięcia, aby poszerzać wiedzę w temacie kryptowalut. Wystepująca w filmach edukacyjnych pod hastagiem #cryptogirls. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk