• Odbierz prezent
Decyzje banków centralnych w centrum uwagi. Kursy walut: euro, dolar, frank i funt 16 grudnia
fot. Pixabay

Jak kształtują się kursy walut w czwartek? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta na rynku walutowym Forex?

 

O godzinie 9.30 ogłoszono decyzję w sprawie stóp procentowych w Szwajcarii. Pozostały one na niezmienionym poziomie -0,75%, co było zgodne z oczekiwaniami rynku.

Nieco większe zaskoczenie wzbudziła decyzja Banku Anglii w sprawie stóp procentowych, którą ogłoszono o godzinie 13. Zostały one podniesione do poziomu 0,25% z wcześniejszego poziomu 0,10%. Rynek spodziewał się, że pozostaną one na niezmienionym poziomie.

O godzinie 13.45 poznaliśmy także decyzję EBC w sprawie stóp procentowych. Tu nie było żadnej niespodzianki. Pozostały one na niezmienionym zerowym poziomie.

 

Kurs funta do polskiego złotego (GBP/PLN)

W czwartek funt brytyjski umacnia się względem polskiego złotego. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,4496 zł, co stanowi wzrost o 0,39% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. Funt najmniej kosztował 5,4211 zł w godzinach porannych, a najwięcej 5,4710 zł przed godziną 14.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Frank szwajcarski też lekko zyskuje względem polskiej waluty. Za franka najmniej płacono 4,4228 zł w godzinach porannych, a najwięcej 4,4454 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,4396 zł, co stanowi wzrost o 0,26% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku euro. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na plusie o 0,25% względem wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 4,6335 zł. Za jedno euro najmniej płacono 4,6203 zł po godzinie 8, a najwięcej 4,6419 zł przed godziną 16.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 4,0876 zł. Dolar najwięcej kosztował 4,1025 zł około południa, a najmniej 4,0782 zł około godziny 15.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje dolary, franki lub funty - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

Notowania: Kurs funta do złotego GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk