• Sklep
  • Odbierz prezent
cfd kryptowaluty

Notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych broker X-Trade Brokers poinformował w komunikacie, że dziś zamknie możliwość nabywania kontraktów CFD na kryptowaluty. Klienci brokera będą mogli od teraz jedynie zamykać swoje pozycje.

 

„X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. informuje, że od godziny 16:00 w dniu 19 grudnia 2017 r. handel na instrumentach CFD opartych o kryptowaluty zostanie ograniczony do trybu "close only".” – czytamy w komunikacie X-Trade Brokers.

Broker informuje przy tym, że obecnie pracuje nad wprowadzeniem nowej oferty kryptowalut z lepszymi warunkami cenowymi i transakcyjnymi.

 

Brokerzy odchodzą od CFD na kryptowaluty

Kontrakty CFD na kryptowalutami to jeden z pierwszych instrumentów, który oferował możliwość lewarowanej spekulacji kursami walut cyfrowych. Serwis Finance Magnates informował wczoraj, że coraz większa liczba brokerów CFD odchodzi od oferowania kontraktów na kryptowaluty ze względu na jednostronny rynek. Brokerzy mają obecnie możliwość zabezpieczania pozycji klientów na giełdach CME i Cboe, ale wiąże się do z dużymi wymaganiami dotyczącymi depozytu zabezpieczającego. Giełdy te wymagają uiszczenia depozytu w wysokości odpowiednio 35% i 44% wartości kontraktu. To sprawia, że oferowanie kontraktów CFD na kryptowaluty wiąże się albo z braniem na siebie znaczącego ryzyka (będąc drugą stroną transakcji klienta, która najczęściej jest transakcją kupna), albo zabezpieczeniem transakcji i zamrożenie dużej części kapitału.

 

Czytaj również: Ostrzeżenie FCA w sprawie opcji binarnych i CFD na kryptowaluty


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk