• Odbierz prezent
Decyzja KNF. Lewar 100:1 dopuszczony w transakcjach CFD. Opinia brokera CMC Markets

W zeszłym tygodniu KNF opublikował komunikat wprowadzający status Doświadczonego Klienta Detalicznego, który umożliwia przeprowadzanie transakcji CFD na parach walutowych, głównych indeksach i złocie z lewarem do 100:1. W nawiązaniu do tej decyzji: poniżej komentarz brokera CMC Markets.

ŁUKASZ WARDYN, DYREKTOR CMC MARKETS NA EUROPĘ WSCHODNIĄ:

Uważamy, że to ruch w dobrym kierunku.

Wprowadzone przez ESMA ograniczenia w obrocie instrumentami pochodnymi miały na celu ochronę kapitału inwestorów. Popieraliśmy te zmiany, jednak ich skutkiem ubocznym było ograniczenie wolności klientów w wyborze strategii inwestycyjnej.

Najnowsza decyzja KNF wydaje się być rozwiązaniem dobrze wyważającym obie te kwestie. Wprowdzenie statusu „Doświadczonego Klienta Detalicznego" może pozwolić klientom na lepsze wykorzystanie okazji inwestycyjnych. Jeśli natomiast chodzi obezpieczeństwo kapitału, warto pamiętać, że co kwartał polscy brokerzy publikują wyniki klientów inwestujących poprzez kontrakty CFD, dzięki czemu już od dłuższego czasu sprawa ta jest bardzo przejrzysta.

Faktem jest, że zaangażowanie w kontrakty CFD

wymaga odpowiedniej wiedzy, umiejętności i doświadczenia. W CMC Markets mamy tego pełną świadomość i dlatego oferujemy środowisku inwestorów różne możliwości poszerzenia swojej wiedzy. W naszych szkoleniach stacjonarnych wzięło udział łącznie już kilka tysięcy osób, a oprócz nich prowadzimy też webinaria i wydajemy publikacje edukacyjne, takie jak książka pt. „Artyści rynków". Już teraz mogę powiedzieć, że te działania dodatkowo zintensyfikujemy i zaoferujemy wiele godzin zupełnie nowej, szytej na miarę edukacji, zarówno online, jak i w formie seminariów organizowanych w największych miastach Polski. O szczegółach poinformujemy już wkrótce.


CMC Markets

Międzynarodowa firma inwestycyjna, wiodący broker kontraktów na różnice (CFD), notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie (LSE:CMCX). Za pośrednictwem platformy transakcyjnej online klienci CMC Markets mogą inwestować w ponad 10 tysięcy różnych instrumentów finansowych związanych z rynkami walut (Forex), akcji, obligacji, surowców i towarów. Firma, która powstała w 1989 r. w Londynie, aktualnie posiada 14 oddziałów w różnych regionach świata, w tym w Polsce, obsługując klientów z ponad 70 krajów.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk