• Odbierz prezent
Debiut Onde na zielono - prawie 20% w górę na starcie i mocna realizacja zysków

W poniedziałek 19 lipca na głównym parkiecie warszawskiej giełdy zadebiutowała spółka Onde z grupy Erbud, zajmująca się przede wszystkim rozwiązaniami z zakresu OZE. Akcje spółki podczas pierwszej oferty publicznej cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem akcjonariuszy, co też przełożyło się na spore wzrosty na otwarciu pierwszej sesji. Niewiele później do gry weszła jednak spora podaż - akcjonariusze biorący udział w IPO zaczęli realizować zyski, a kurs akcji zbliżył się do ceny emisyjnej.

 

Na debiutanckiej poniedziałkowej sesji notowania akcji Onde otworzyły się przy kursie 30,9000 PLN, co było wzrostem o niemal 19% w stosunku do ceny emisyjnej (26 PLN). Kurs PDA-Onde (praw do akcji) na otwarciu handlu osiągnął maksima w wysokości 28,8700 PLN, co było wzrostem o 11% w stosunku do ceny z IPO. W pierwszych 30 minutach sesji doszło jednak do mocnej wyprzedaży, co sprawiło że akcje Onde są obecnie wyceniane na 27,4900 PLN (5,7% wzrostu), zaś PDA na 26,8600 PLN (3,3% wzrostu).

Pierwsza oferta publiczna Onde objęła 17 096 700 akcji spółki (z czego 8 250 000 z nowej emisji, które obecnie są notowane włąś nie jako PDA), co oznacza że wartość IPO wyniosła ponad 444,5 mln złotych, z czego spółka pozyska 214,5 mln złotych.

Akcje Onde z nowej emisji, które obecnie mają formę PDA, zgodnie z prospektem emisyjnym, zostaną przekonwertowane na akcje zwykłe w ciągu najbliższych czterech tygodni.

Więcej na temat działalności Onde i jej pierwszej oferty publicznej przeczytasz w artykule:

Czytaj także: Debiut ONDE - co warto wiedzieć o spółce? Czy warto zainteresować się IPO?

Trwa pierwsza oferta publiczna spółki Onde, która po wejściu na główny parkiet GPW stanie się liderem w sektorze odnawialnych źródeł energii, ze szczególnym naciskiem na elektrownie wiatrowe. Udział w IPO można wziąć do końca czwartkowej sesji (1 lipca). Pozostaje jednak kluczowe pytanie - czy warto.. Czytaj
Debiut ONDE - co warto wiedzieć o spółce? Czy warto zainteresować się IPO?


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk