• Odbierz prezent
Debiut Incuvo ze wzrostem o ponad 100%! PGNiG ponad 3% w górę, Pekao i LPP też na zielono. CCC i Orlen mocno tracą

Środową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 1%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2023,36 pkt. mWIG40 stracił 1,69%, a sWIG80 0,41%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na minusie o 1,06%.

 

PGNiG ponad 3% w górę, Pekao i LPP też na zielono

Wśród spółek należących do indeksu WIG20 4 walory zakończyły sesję na plusie, 2 bez zmian, a 14 po czerwonej stronie rynku.

Liderem wzrostów okazała się spółka PGNiG, zyskując 3,36%. Na koniec notowań akcje PGNiG kosztowały 6,15 zł. Kursowi akcji spółki sprzyja wzrost cen gazu ziemnego.

Po zielonej stronie rynku znalazły się także spółki: Pekao (+0,99%), LPP (+0,70%) i CD Projekt (+0,56%).

Dzisiejsza sesja nie była zbyt ciekawa dla banku PKO BP i Asseco Poland, które zakończyły notowania na poziomie poprzedniego zamknięcia.

 

CCC, Orlen i Cyfrowy Polsat mocno tracą

Liderem spadków natomiast okazała się spółka CCC. Kurs akcji znanej spółki obuwniczej spadł dzisiaj o 5,37%. Na koniec notowań za akcje CCC płacono 77,20 zł. Jest to kolejny dzień, kiedy akcje spółki mocno tracą.

PKN Orlen też zakończył sesję na sporym minusie. Na koniec notowań za akcje koncernu paliwowego inwestorzy płacili 61,34 zł, co stanowi spadek o 3,04%.

W pierwszej trójce najmocniej tracących spółek znalazł się także Cyfrowy Polsat. Na zamknięciu akcje spółki kosztowały 28,88 zł, co stanowi spadek o 2,63%.

 

Debiut Incuvo w centrum uwagi

Dla rynku NewConnect ten tydzień jest wyjątkowo ciekawy pod względem debiutów. Wczoraj miał miejsce debiut spółki gamingowej United Label. Dzisiaj natomiast swe notowania na małym parkiecie rozpoczęła spółka z tej samej branży - Incuvo (IVO). Kurs akcji spółki wzrósł aż 115,24%. W trakcie sesji za akcje Incuvo najmniej płacono 3,11 zł, a najwięcej 4,52 zł. Kurs akcji spółki zakończył sesję na swym dzisiejszym maksimum.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk