• Odbierz prezent
Debiut Dadelo poniżej oczekiwań? Solidne wzrosty sektora odzieżowego - akcje LPP oraz CCC z dobrymi wynikami

Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła lekką korektę dla kluczowych indeksów po ustanowieniu nowych historycznych rekordów w poniedziałek. Bodźcem do dalszych wzrostów mogło być rozszerzenie pakietu fiskalnego o kolejne 463 mld USD (według szacunków Wspólnej Komisji Podatkowej Kongresu) wynikające z przyznania wsparcia finansowego dla osób zarabiających poniżej 75 tys. USD rocznie w wysokości nie 600 USD, a 2000 USD – za czym optowali Demokraci i Prezydent Donald Trump. Jednak przywódca republikańskiej większości w Senacie Mitch McConnell zablokował możliwość zatwierdzenia ustawy Izby Reprezentantów już we wtorek. Jeżeli dojdzie do głosowania to część Republikanów (szacunkowo 12) będzie musiała poprzeć podwyżkę.

Na krajowym rynku obserwowaliśmy kontynuację wzrostów – przy czym szczególnie mocno zyskiwały mniejsze spółki – indeks sWIG80 zyskał 2,4% a NCINDEX przeszło 5%. W indeksie blue chipów dominował sektor odzieżowy, najmocniejsze walory LPP i CCC zyskały odpowiednio 3,9% i 3,4%. Popyt na walory CCC wspierał komunikat opublikowany przed wczorajszą sesją o zwiększeniu zaangażowania przez NN PTE do 5,57% z poziomu 4,89%. W indeksie mWIG40 solidne wzrosty odnotowały spółki „covidowe” wyprzedawane w poniedziałek, takie jak Mercator czy Cormay. Dzisiejsza sesja będzie ostatnią sesją w 2020r.

Z pozostałych tematów:

1. Grupa Azoty wypowiedziała PGG dwustronne umowy sprzedaży węgla, co spowodowane jest ograniczeniem odbiorów surowca od 2022r.

2. Tauron podpisał porozumienie z OW Offshore dotyczące współpracy w budowie morskich farm wiatrowych na Bałtyku.

3. Wzrosły roszczenia odszkodowawcze spółek zależnych Polenergii przeciwko Tauronowi – łącznie o przeszło 50 mln zł.

4. Debiutant Dadelo zyskał 6,7% po pierwszej sesji


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk