• Sklep
  • Odbierz prezent
Debiut Giełdowy Bit Evil w ASO NewConnect - twórcy EraCoina na rynku publicznym
Z artykułu dowiesz się:

- O debiucie Bit Evil S.A. na NewConnect
- co jest przedmiotem działalności Bit Evil
- czym jest EraCoin

Już jutro, na NewConnect zadebiutuje kolejna spółka - Bit Evil S.A. Jak możemy przeczytać w wielu serwisach, głównym produktem spółki jest EraCoin (polski bitcoin). Brzmi ciekawie?

 

Bit Evil - Good is not good enough.

O spółce pisze się szczególnie w kontekście jednego z jej produktów - EraCoin, który według mediów miałby być polskim bitcoinem. Czym jednak właściwie zajmuje się Spółka? Jak możemy przeczytać w dokumencie informacyjnym Bit Evil: „(…)Głównym obszarem aktywności Spółki jest świadczenie kompleksowych usług marketingu internetowego (content marketing), obejmującego takie usługi jak: pozycjonowanie, kampanie linków sponsorowanych Google AdWords, social media marketing, influencer marketing, projektowanie serwisów internetowych oraz tworzenie nowatorskich rozwiązań informatycznych, wykorzystywanych jako alternatywne platformy marketingowe i sprzedażowe (serwisy internetowe) oraz narzędzia wspierające sprzedaż (sklepy z funkcjonalnościami zarządzania magazynem i obiegiem dokumentów, aplikacje mobilne i gry mobilne)(…)”.

 

EraCoin

Czym jest EraCoin, okrzyknięty przez większość branżowych portali polskim bitcoinem? EraCoin to platforma, która ma umożliwić optymalizację wydatków ponoszonych na reklamowanie produktów. W ramach platformy użytkownik pozyskuje rabaty, dzięki algorytmowi przeliczającemu jednostki czasu od momentu zainstalowania aplikacji, na zniżki. W aplikacji można zyskiwać EraCoiny, będące punktami pozyskiwanymi m.in. za interakcje z innymi użytkownikami. Na dzień sporządzenia dokumentu informacyjnego, tj. 29 czerwca 2017 r., aplikacja działała w wersji beta, dla wybranych osób (76 użytkowników).

W związku z powyższym wydaje się, że nazywanie EraCoina polskim bitcoinem przypisywanie mu cech typowej kryptowaluty może być zbyt wczesne. Na razie dość mało wiemy o tym produkcie.

 

Debiut Bit Evil na NewConnect

Bit Evil, której prezesem zarządu jest Maria Belka, będąca jak podaje „Wprost” córką byłego premiera i szefa Narodowego Banku Polskiego, zadebiutuje jutro na NewConnect.

Jak wynika z Uchwały Nr 738/2017 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., 12 lipca będzie dniem pierwszego notowania (debiut) w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect 1 340 000 akcji, o wartości nominalnej 0,50 zł każda. Akcje będą notowane w systemie notowań ciągłych pod nazwą skróconą „BITEVIL” i oznaczeniem „BIT”.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk