• Odbierz prezent
Debiut Allegro na GPW coraz bliżej. Dobra informacja dla małych inwestorów

Największy debiut w historii warszawskiej giełdy i jedno z największych europejskich IPO ostatnich lat zbliżają się wielkimi krokami. Wejście na GPW Grupy Allegro jest już w zasadzie przesądzone - nikt nie pyta już czy spółka w ogóle pojawi się na giełdowym parkiecie, lecz kiedy rozpocznie się pierwsza oferta publiczna największego polskiego serwisu aukcyjnego. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Grupa Allegro zadebiutuje z lekkim opóźnieniem wobec pierwotnych przewidywań - zamiast we wrześniu, do debiutu ma dojść w październiku. Jest to również istotna informacja z perspektywy inwestorów indywidualnych.

 

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarła agencja PAP Biznes wynika, że debiut Grupy Allegro na warszawskim parkiecie odbędzie się w październiku tego roku. Po raz pierwszy pojawiła się również informacja o rundzie zapisów na akcje dla inwestorów indywidualnych podczas IPO - dla ‚małych graczy” ma zostać przeznaczone kilka procent oferowanych akcji na rynku pierwotnym, reszta zostanie przydzielona inwestorom instytucjonalnym. Grupa Allegro wciąż jednak nie złożyła prospektu emisyjnego do KNF, co jest warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zapisów na akcje dla inwestorów detalicznych. Samo zatwierdzenie prospektu przez nadzór może zaś trwać nawet kwartał, dlatego nie należy traktować tej informacji jako pewnej.

 

Zgodnie z rzekomymi planami Grupy Allegro, spółka chce pozyskać w ramach debiutu od 2,3 mld do 3 mld dolarów, co byłoby bezapelacyjnie największym debiutem w historii GPW.

Jeśli zainteresowanie akcjami byłoby duże, to kapitalizacja Grupy Allegro na debiucie przekroczyłaby 40 mld złotych, co oznaczałoby że spółka stałaby się największą na warszawskim parkiecie i weszłaby w skład indeksu WIG20.

Czytaj także: Allegro z imponującym wzrostem zysków w 2019 r. - debiut na giełdzie coraz bliżej?

Operator największego polskiego serwisu aukcyjnego, jakim jest Grupa Allegro, wprawdzie nie jest spółką publiczną notowaną na giełdzie, jednak jak wynika z coraz bardziej wiarygodnych doniesień medialnych, już niedługo może się to zmienić. Dlatego też w tym kontekście warto przyjrzeć się świeżo opub.. Czytaj
Allegro z imponującym wzrostem zysków w 2019 r. - debiut na giełdzie coraz bliżej?

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk