• Sklep
  • Odbierz prezent
DB Energy, spółka zarabiająca na oszczędzaniu energii, debiutuje na NewConnect

We wtorek 9 lipca na „małym parkiecie” warszawskiej GPW debiutuje spółka DB Energy, zajmująca się innowacyjnymi usługami, mającymi na celu poprawę efektywności energetycznej. Spółka jest jedną z niewielu polskich firm świadczących usługi tego typu i jednocześnie pierwszą notowaną na NewConnect.

 

Wrocławska spółka DB Energy w marcu 2019 r. przeprowadziła prywatną ofertę sprzedaży akcji, w ramach której pozyskała 3,26 mln złotych. Do obrotu na parkiecie trafiło 1 506 000 akcji serii B oraz 301 460 akcji serii C, których cena emisyjna podczas debiutu została ustalona na 10,80 PLN.

 

Spółka DB Energy aktualnie świadczy usługi dla takich firm jak CCC, PCC Rokita, Ikea, czy Kaufland, polegające na przeprowadzaniu audytów energetycznych, a także na projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej swoich klientów. DB Energy świadczy usługi w modelu ESCO (Energy Saving Company), w którym jej prowizja uzyskiwana jest z oszczędności, jakie klientowi udało się wygenerować po wdrożeniu zaproponowanych rozwiązań, a także w modelu EPC (Energy Performance Contract), w którym konkretny projekt rozliczany jest za z góry ustalona kwotę.

Działalność spółki można uznać jako innowacyjną i perspektywiczną, nie tylko ze względów ekonomicznych, ale również z perspektywy rosnącej świadomości ekologicznej wśród przedsiębiorstw, w którą wpisują się usługi DB Energy.

Spółka w zeszłym roku osiągnęła zysk EBITDA na poziomie 1,4 mln PLN przy przychodach w wysokości 6,8 mln PLN. Co ciekawe, po trzech kwartałach tego roku obrotowego DB Energy ma już przychody w wysokości 8,4 mln PLN, co wskazuje na zauważalna dynamikę rozwoju.

 

DB Energy jest 386. spółką notowaną na NewConnect i 9. debiutem na małym parkiecie w 2019 r.

Czytaj także: Zysk zyskowi nierówny - co kryje się za EBIT, EBITA, EBITDA?

Podczas analizy sprawozdań finansowych spółek i śledzenia ich wskaźników można zagubić się w gąszczu informacji, które dostarczają. Które z nich są istotne i mają potencjalnie większy wpływ na wartość spółki, które zaś mają marginalne znaczenie i stanowią swoisty „szum informacyjny”? W niniejszym ar.. Czytaj
Zysk zyskowi nierówny - co kryje się za EBIT, EBITA, EBITDA?

 


Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk