• Odbierz prezent
Day trading - ucz się trafiać okazje inwestycyjne!

Day trading jest strategią inwestycyjną, która polega na ustrzeleniu okazji inwestycyjnej. Day traderzy często porównują swoją działalność do tego, jak pracują snajperzy, czyli oczekiwaniu na cel i trafnym oddaniu strzału. Jak to robią? O tym jest najnowszy ebook od TMS Brokers.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Day trader dokonuje inwestycji, nastawiając się na zysk osiągnięty w mniej niż jeden dzień i cechuje się dużą częstotliwością zawierania transakcji. Nie oznacza to jednak, że transakcje musimy dokonywać codziennie. Podstawą pracy day tradera jest wykorzystywanie ruchów cen, które w perspektywie długoterminowego inwestowania nie mają większego znaczenia. Pojedyncze działania generują niewielkie bądź średnie zyski, jednak skumulowanie ich może dać w efekcie pokaźną sumę.

Day trading to nie tylko styl handlowy, to wyznawana przez niektórych zasada, że w inwestowaniu kluczowa jest uwaga – skierowana m.in. na precyzję zawierania transakcji. Day traderzy są wyczuleni na niewielkie zmiany, a ryzyko starają się eliminować. Kwintesencją tego podejścia jest cytat z książki „Day trading” Joe Ross’a, który zachęca: „pozycje otwierajmy powoli, natomiast zamykajmy je szybko i zdecydowanie”.

Ta rada jest szczególnie cenna, dlatego że day trading to jeden z najpopularniejszych stylów inwestycyjnych, a tym samym jeden z mocniej krytykowanych. Wielu nie potrafi odpowiednio analizować sytuacji, inni dają się ponieść emocjom. Dlatego trzeba zdobywać doświadczenie i umiejętność chłodnej kalkulacji.

 

POBIERZ PORADNIK O INWESTOWANIU KRÓTKOTERMINOWYM!

 

Day trading – czy to się opłaca?

Największą zaletą day tradingu jest stosunkowo duże bezpieczeństwo, bowiem nie zostawiamy pozycji na noc ani na weekend. W ten sposób ograniczamy ryzyko wystąpienia niekorzystnej luki cenowej. Dodatkową zaletą tego stylu inwestycyjnego jest dość duża liczba sygnałów. Analizę opiera się bowiem o wykresy niskich interwałów.

Day trading zakłada opcję inwestowania małych kwot, a jednocześnie umożliwia spore zyski. To możliwe dzięki dźwigni finansowej, co w praktyce oznacza kontrolowanie pozycji nawet 100 razy większej niż wynosi depozyt danego inwestora złożony na rachunku u brokera. Nawet jeżeli cena poruszy się nieznacznie, można osiągać spory zysk, ale też stratę.

Patrząc kompleksowo, day trading sprawdza się jako sposób inwestowania w przypadku płynnego oraz dynamicznego rynku walutowego, kontraktów CFD na główne indeksy światowe (S&P500, DAX) oraz surowce (ropa czy złoto). Bez względu na strefę czasową kilkakrotnie w każdym tygodniu pojawiają się sygnały inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu.

Badania pokazują, że ten styl wymaga nauki, dlatego ekspert TMS Brokers stworzył specjalny ebook – „Poradnik o inwestowaniu krótkoterminowym”. Łukasz Zembik przedstawia w nim 10 żelaznych zasad day tradera, rady jak odpowiedzialnie zarządzać kapitałem, a także fundamenty skutecznej analizy i spekulacji opartej na instrumentach z dźwignią finansową. Po przeczytaniu ebooka dowiesz się też w jaki sposób skutecznie identyfikować zakończenie korekty, które instrumenty wybierać do tego rodzaju handlu, a także jakie są zalety i wady day tradingu. Poznasz sprawdzone techniki inwestycyjne i metody zarządzania kapitałem.


TMS Brokers

TMS Brokers to działający od 1997 roku, pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce. Oferta TMS umożliwia handel bez prowizji na indeksach, walutach, kryptowalutach i surowcach. Klienci mogą korzystać z dwóch platform transakcyjnych: autorskiej aplikacji mobilnej do tradingu TMS Brokers oraz MetaTrader 5, które umożliwiają dostęp do globalnych rynków z poziomu smartfona w dowolnym miejscu i czasie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk