• Odbierz prezent
DAX spadkowo, inwestorzy czekają na środę
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na indeksie DAX

W piątek niemiecki indeks DAX wybił strefę wsparcia przy poziomie 10400 (notowania HFT Brokers). To wydarzenie techniczne sprawiło, że otrzymaliśmy sygnał spadkowy związany z formacją podwójnego wierzchołka (podwójny test poziomu 10800).

Przy pierwszym ataku podaży na poziom 10400 widzieliśmy reakcję ze strony popytu, a notowania indeksu przez kilka dni pozostawały tuż ponad strefą wsparcia. Dość mocne piątkowe spadki przyczyniły się do wybicia strefy wsparcia. Sygnał spadkowy związany z formacją podwójnego szczytu zakłada ruch w dół przynajmniej do poziomu 9965 (spadek o prawie 4,2% z poziomu 10400). Poziom docelowy pokrywa się ze zniesieniem 50% ostatniego impulsu wzrostowego. Spadki mogą sięgnąć nawet poziomu 9780, gdyż dopiero tutaj widzimy silną strefę wsparcia, wynikającą z wcześniejszych reakcji rynku, a także zniesienia 61,8% (który na siatce zniesień Fibonacciego ma najsilniejszą wymowę).

 

DAX - D1

FXMAG forex dax spadkowo, inwestorzy czekają na środę 1

 

Bieżący tydzień w przypadku indeksów będzie zapewne upływał w oczekiwaniu na środową decyzję FED w sprawie stóp procentowych. Z tego względu do tego czasu bardzo prawdopodobne jest, że rynki będą dość spokojne, o ile nie trafi na nie żadna niezwykle ważna lub zaskakująca informacja. Większych ruchów należy się spodziewać po decyzji Rezerwy Federalnej. Brak zmian w stopach procentowych powinien nieznacznie poprawić nastroje na giełdach (nieznacznie, ponieważ rynki już w znacznej mierze uwzględniły w cenach brak podwyżki). Jeśli FED zdecydowałby się jednak na podwyżkę to spadki na globalnych indeksach powinny być bardzo dynamiczne.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk