• Odbierz prezent
Dawid Ciślak, założyciel Polyslash, zdobywcą Paszportu Polityki

Założyciel oraz Prezes krakowskiego studia Polyslash, Dawid Ciślak, zdobył nagrodę Paszport Polityki w kategorii „Kultura Cyfrowa”. Jury plebiscytu doceniło Dawida oraz całe studio Polyslash za stworzenie gry „We. The Revolution”. Zdaniem oceniających gra autorstwa krakowskiego studia jest jednym z najważniejszych komentarzy do współczesności w świecie gier wideo.

- Otrzymanie Paszportu Polityki to bardzo duże wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale również dla całego naszego studia. Chcieliśmy, aby gra We. The Revolution oprócz zapewnienia graczom świetnej rozrywki skłaniała również do refleksji nad historią oraz otaczającą nas rzeczywistością. Bardzo się cieszymy, że nasze starania zostały dostrzeżone przez jury tak znaczącego plebiscytu - mówi Dawid Ciślak, Prezes Zarządu oraz założyciel Polyslash.

Dawid Ciślak reprezentujący studio Polyslash był nominowany w kategorii „Kultura cyfrowa”. Jego rywalami byli Jacek Brzeziński i Artur Ganszyniec ze studia Different Tales za grę „Wanderlust: Travel Stories” oraz Aleksandra Jarosz za produkcję „Fantastic Fetus”.

We. The Revolution” to gra narracyjna, której akcja rozgrywa się w salach sądowych i na ulicach rozemocjonowanego Paryża czasu Rewolucji Francuskiej. Gracz wciela się w rolę sędziego Trybunału Rewolucyjnego, wydaje wyroki w sprawie zwykłych mieszkańców miasta, rewolucjonistów i arystokracji. Gra zebrała wiele pozytywnych recenzji oraz znalazła się na 2 miejscu na globalnej liście bestsellerów Steam.

Paszporty Polityki to nagroda przyznawana od 1993 roku przez redaktorów Tygodnika Polityka. Od 2016 roku przydzielana jest także w kategorii „Kultura cyfrowa”, którą do tej pory zdobyli Michał Staniszewski i Studio Plastic, zespół Bloober Team (Mateusz Lenart, Andrzej Mądrzak, Wojciech Piejko), oraz zespół studia PanGenerator (Piotr Barszczewski, Krzysztof Cybulski, Krzysztof Goliński i Jakub Koźniewski).

O spółce:

Polyslash to studio z siedzibą w Krakowie. Zespół produkcyjny może pochwalić się szerokim doświadczeniem w branży gier. Misją studia jest tworzenie gier wyróżniających się dopracowaną grafiką i wciągającą fabułą.

Największą produkcją studia jest gra „We. The Revolution” w ramach której gracz wciela się w rolę uzależnionego od alkoholu i hazardu sędziego Trybunału Rewolucyjnego. Jego zadaniem jest sądzenie oskarżonych – rewolucjonistów oraz ich przeciwników, zbrodniarzy i zwykłych obywateli. Gra wystartowała 21 marca na Steam oraz GOG. W tym momencie ocena graczy oscyluje wokół 80% pozytywnych komentarzy, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na niewielki zespół, który ją tworzył.

Spółka w I połowie 2019 roku przeprowadziła kampanię crowdfundingową, w ramach której pozyskała ponad 2 mln zł na realizację kolejnych projektów.

Krakowskie studio należy do Grupy Kapitałowej PlayWay.

Więcej informacji: http://polyslash.com

 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk