• Odbierz prezent
DataWalk ma pierwszego dużego klienta na oprogramowanie do śledzenia koronawirusa - kurs mocno w górę

Wrocławska spółka informatyczna DataWalk dość niespodziewanie stała się jednym z beneficjentów koronawirusowej hossy. Mimo, że na co dzień oferuje ona autorskie rozwiązania z zakresu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML), czy analizowania i monitorowania procesów biznesowych, na początku marca ogłosiła, że rozpoczęła pracę nad oprogramowaniem, które pozwoli na dokładną identyfikację osób narażonych na infekcję koronawirusem. W czwartkowym raporcie bieżącym DataWalk poinformował o otrzymaniu pierwszego zamówienia od agencji sił zbrojnych USA na swoje „wirusowe” oprogramowanie. Na dzisiejszej sesji kurs akcji spółki rośnie o ponad 15%.

 

Jak wynika z komunikatu spółki, jedna z agencji sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych podpisała z amerykańskim oddziałem DataWalk umowę na realizację projektu testowego oprogramowania służącego do analizy i ograniczenia potencjalnych zagrożeń związanych z pandemią koronawirusa i chorobą COVID-19.

 

Nie jest to pierwsza umowa spółki z amerykańskimi agencjami federalnymi, jednak jest to pierwszy krok na drodze do komercjalizacji platformy do kontrolowania transmisji wirusa SARS-CoV-2.

 

Oprogramowanie DataWalk działa na zasadzie algorytmów big data, przetwarzających duże zestawy danych, monitorując i interpretując informacje o ruchu granicznym, zanonimizowane dane z sieci komórkowych i informacje o zachorowaniach, co ma pozwolić na szybkie i precyzyjne zapobieganie rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Warto dodać, że gdy DataWalk publikował informację o rozpoczęciu prac nad swoim rozwiązaniem (10 marca), kurs akcji wynosił 45 PLN, obecnie zaś jest to 176,0000 PLN.

Czytaj także: DataWalk chce walczyć z koronawirusem... oprogramowaniem. Kurs mocno w górę

Kolejna spółka z warszawskiego parkietu próbuje zwrócić na siebie uwagę akcjonariuszy skupionych na tym, co dzieje się w związku z postępującą epidemią koronawirusa. Spółka informatyczna DataWalk poinformowała, że pracuje nad oprogramowaniem, które pozwoli na dokładna identyfikację  osób narażonych .. Czytaj
DataWalk chce walczyć z koronawirusem... oprogramowaniem. Kurs mocno w górę


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk