• Odbierz prezent
DataWalk liderem wzrostów na GPW. Powodem możliwa współpraca z Departamentem Sprawiedliwości USA

Wrocławska spółka DataWalk, oferująca autorskie oprogramowanie analityczne, poinformowała we wtorek 4 czerwca o podpisaniu listu intencyjnego, w ramach którego może ona wejść w skład konsorcjum technologicznego świadczącego usługi dla Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Akcjonariusze zareagowali wyjątkowym optymizmem na tę informację - na środowej sesji DataWalk jest liderem wzrostów.

 

Spółka DataWalk poinformowała we wtorkowym komunikacie o zawarciu memorandum z amerykańską firmą Research Innovation Inc., świadczącą usługi na rzecz Departamentu Sprawiedliwości USA (DoJ) w zakresie dostarczania i obsługi systemów analitycznych. Wrocławska spółka wejdzie tym samym (za pośrednictwem swojej amerykańskiej spółki DataWalk Inc.) w skład konsorcjum pod przewodnictwem Research Innovation, które przez najbliższe pięć lat będzie obsługiwać Departament Sprawiedliwości, na co ten przeznaczy przynajmniej 500 mln dolarów.

Obecnie nie wiadomo jaka część z tej sumy trafi do DataWalk, a także jaki będzie konkretny zakres świadczonych usług analitycznych. W opisywanym konsorcjum, obok polskiej spółki, znajdują się również takie korporacje jak Accenture, EY (wcześniej Ernst&Young) czy SAP.

Należy również pamiętać, że memorandum nie jest wiążącą umową, co oznacza że dojście do skutku opisywanej współpracy nie jest całkowicie pewne.

 

DataWalk notowane było na NewConnect od lipca 2012 r., osiągając dotychczasowe szczyty cenowe w sierpniu 2015 r. (ponad 68 PLN za akcję). 28 lutego tego roku spółka zadebiutowała na dużym parkiecie warszawskiej giełdy.

Na środowej sesji spółka jest liderem wzrostów, zyskując ponad 22,7% przy kursie 22,1000 PLN, co spowodowane jest informacją o podpisaniu memorandum z Research Innovation Inc.

 

Wrocławska spółka DataWalk świadczy usługi informatyczne z zakresu high-tech i big data, dysponując własnymi rozwiązaniami technologicznymi. Spółka posiada autorską platformę analityczną, służącą m.in. do wykrywania wyłudzeń, przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy czy analizowania i monitorowania procesów biznesowych. DataWalk dostarcza swoim klientom licencję na oprogramowanie jako tzw. vendor, oferując również wsparcie przy jego wdrożeniu.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk