• Odbierz prezent
DataWalk chce walczyć z koronawirusem... oprogramowaniem. Kurs mocno w górę

Kolejna spółka z warszawskiego parkietu próbuje zwrócić na siebie uwagę akcjonariuszy skupionych na tym, co dzieje się w związku z postępującą epidemią koronawirusa. Spółka informatyczna DataWalk poinformowała, że pracuje nad oprogramowaniem, które pozwoli na dokładna identyfikację  osób narażonych na infekcję koronawirusem, a także pomoże zidentyfikować tzw. supernosicieli Covid-19. Na wtorkowej sesji kurs akcji DataWalk rośnie o niecałe 20%.

 

Spółka DataWalk wykorzystała rozwiązania opracowane w swoim dotychczasowym oprogramowaniu do analizy danych w celu identyfikacji osób szczególnie narażonych na koronawirusa, a także tych, które mogą być jego nosicielami.  Oprogramowanie działa na zasadzie algorytmów big data, przetwarzających duże zestawy danych, monitorując i interpretując informacje o ruchu granicznym, zanonimizowane dane z sieci komórkowych i informacje o zachorowaniach, co ma pozwolić na szybkie i precyzyjne zapobieganie rozprzestrzenianie się koronawirusa.

 

Na poniedziałkowej sesji prezes spółki Paweł Wieczyński nabył 530 akcji DataWalk po 45 PLN za sztukę.

 

Na wtorkowej sesji kurs DataWalk gwałtownie rośnie - aktualnie wynosi on 51,4000 PLN, co jest wzrostem o niecałe 21%.

 

Wrocławska spółka DataWalk świadczy usługi informatyczne z zakresu high-tech i big data (przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych), dysponując własnymi rozwiązaniami technologicznymi. Spółka posiada autorską platformę analityczną, służącą m.in. do wykrywania wyłudzeń, przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML), czy analizowania i monitorowania procesów biznesowych. DataWalk dostarcza swoim klientom licencję na oprogramowanie jako tzw. vendor, oferując również wsparcie przy jego wdrożeniu. Spółka debiutowała na NewConnect w 2012 r., przechodząc na główny parkiet GPW 28 lutego tego roku.

 

Czytaj także: DataWalk z wynikami finansowymi i emisją nowych akcji. Kurs znów w górę

Wrocławska spółka informatyczna DataWalk opublikowała w poniedziałek 30 września wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 r. Ponadto spółka zdecydowała się na prywatną emisję nowych akcji. Na poniedziałkowej sesji kurs DataWalk rośnie o ponad 8%.   DataWalk w pierwszym półroczu 2019 r. poniósł .. Czytaj
DataWalk z wynikami finansowymi i emisją nowych akcji. Kurs znów w górę


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk