• Odbierz prezent
DataWalk będzie tropić nadużycia u amerykańskich ubezpieczycieli. Kurs rośnie

Spółka informatyczna DataWalk w środę 14 sierpnia poinformowała o rozpoczęciu pilotażowego projektu z prywatną instytucją analityczną w Stanach Zjednoczonych. Autorskie oprogramowanie DataWalk będzie służyć do tropienia nadużyć w amerykańskich towarzystwach ubezpieczeniowych. Mimo braku szczegółów programu, kurs akcji spółki na środowej sesji zauważalnie rośnie.

 

Zgodnie z komunikatem DataWalk, niewymieniona z nazwy prywatna instytucja analityczna rozpocznie testowe wykorzystanie oprogramowania wrocławskiej spółki w zastosowaniach związanych z inwestygacjami nadużyć na potrzeby towarzystw ubezpieczeniowych. Jest to jeden z elementów planowanego zwiększenia komercjalizacji usług na rynku amerykańskim.

Na początku czerwca spółka poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego, w ramach którego może ona wejść w skład konsorcjum technologicznego świadczącego usługi dla Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Wówczas kurs akcji wzrósł o ponad 22%.

12 sierpnia zarząd spółki zapowiedział, że 2019 r. będzie przełomowy pod względem przychodów, m.in. z powodu planowanego podpisania kilkudziesięciu umów z klientami z USA.

 

Wrocławska spółka DataWalk świadczy usługi informatyczne z zakresu high-tech i big data (przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych), dysponując własnymi rozwiązaniami technologicznymi. Spółka posiada autorską platformę analityczną, służącą m.in. do wykrywania wyłudzeń, przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML), czy analizowania i monitorowania procesów biznesowych. DataWalk dostarcza swoim klientom licencję na oprogramowanie jako tzw. vendor, oferując również wsparcie przy jego wdrożeniu.

DataWalk debiutowało na NewConnect w lipcu 2012 r., osiągając dotychczasowe szczyty cenowe w sierpniu 2015 r. (ponad 68 PLN za akcję). 28 lutego tego roku spółka zadebiutowała na dużym parkiecie warszawskiej giełdy.

Na rozpoczęciu środowej sesji kurs akcji DataWalk wynosi 33,0000 PLN, co jest wzrostem o 2,8%.

Czytaj także: DataWalk liderem wzrostów na GPW. Powodem możliwa współpraca z Departamentem Sprawiedliwości USA

Wrocławska spółka DataWalk, oferująca autorskie oprogramowanie analityczne, poinformowała we wtorek 4 czerwca o podpisaniu listu intencyjnego, w ramach którego może ona wejść w skład konsorcjum technologicznego świadczącego usługi dla Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Akcjonariusze .. Czytaj
DataWalk liderem wzrostów na GPW. Powodem możliwa współpraca z Departamentem Sprawiedliwości USA

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk