• Odbierz prezent
aud po danych z rynku pracy
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły dzisiejsze dane z gospodarki Australii

Dziś w nocy, w trakcie sesji azjatyckiej, poznaliśmy dane z rynku pracy w Australii. Raport zaskoczył pozytywnie i miał istotny wpływ na notowania dolara australijskiego.

 

W sierpniu zatrudnienie w Australii wzrosło o 54,2 tys., choć ekonomiści zakładali wzrost jedynie o 15,0 tys. Dodatkowo, dane za lipiec zostały zrewidowane w górę – z +27,9 tys. do +29,2 tys. Za wzrost zatrudnienia odpowiada głównie wzrost liczby pracujących na pełny etat (40,1 tys.), co należy uznać za czynnik pozytywny. Sierpniowy wzrost zatrudnienia był najwyższym od listopada 2015 roku.

 

Wzrost zatrudnienia

zatrudnienie

 

Stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie 5,6%, zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów.  Odbyło się to jednak przy wzroście uczestnictwa w rynku pracy – z 65,1% do 65,3% - co również jest informacją pozytywną.

 

Bezrobocie

stopa bezrobocia

 

Po opublikowaniu raportu z rynku pracy dolar australijski znacząco umocnił się, co było odpowiedzią na pozytywne zaskoczenie, szczególnie w przypadku ‘zdrowego’ wzrostu zatrudnienia. Kurs AUD/USD rósł w  reakcji na publikację o około 40 pipsów. Później część tych wzrostów została skorygowana, między innymi przez rozczarowujące dane dotyczące produkcji przemysłowej w Chinach (chiny to główny partner handlowy Australii).

 

AUD/USD - M5

audusd

 

 

Bądź na bieżąco - polub FXMAG na Facebooku!


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk